NBA. Marcin Gortat w Phoenix Suns

Jak podają amerykańskie serwisy Orlando Magic uzgodnili warunki wymiany z Phoenix Suns, w wyniku której do Arizony trafi Marcin Gortat. Wraz z Polakiem do Suns przejdą Vince Carter i Mickael Pietrus, a w przeciwnym kierunku powędrują Hedo Turkoglu, Jason Richardson i Earl Clark.

Informację o wymianie pomiędzy Magic i Suns podały wszystkie największe serwisy sportowe. Magic, którzy przegrali pięć z ostatnich sześciu meczów i stracili prowadzenie w Southeast Division na rzecz Miami Heat, od kilku dni szukali możliwości transferu.

Magic uzgodnili, że do Suns trafią Vince Carter, Marcin Gortat, Mickael Pietrus, wybór w pierwszej rundzie draftu oraz trzy miliony dolarów, a w druga stronę powędrują Jason Richardson oraz były gracz Magic Hedo Turkoglu. Transfer ma zostać potwierdzony w sobotę późnym wieczorem. Magic pozyskali także Gilberta Arenasa z Washington Wizards. Z Orlando odszedł wtedy Rashard Lewis.

Gortat spędził w Orlando trzy i pół roku. Zagrał w 175 meczach (pięć razy w pierwszej piątce), rzucał średnio 3,7 punktu, miał 4,3 zbiórki i 0,7 bloku. W tym sezonie notuje średnie na poziomie czterech punktów, 4,7 zbiórek w prawie 16 minut w meczu, ale nadal znajdował się w cieniu najlepszego centra ligi Dwighta Howarda, którego był zmiennikiem. Teraz będzie miał wreszcie szansę wyjść z cienia.

 

Gortat, trzeci Polak w NBA, będzie także trzecim polskim koszykarzem w Phoenix Suns - przed nim grali tutaj Cezary Trybański oraz Maciej Lampe. W Suns Gortat ma szansę powalczyć o pierwszą piątkę. Jego rywalem będzie Robin Lopez - tak jak Gortat zawodnik defensywny, ale mający ogromne problemy z kontuzjami. W tym roku opuścił już 14 meczów, latem z powodu urazu musiał zrezygnować z gry w reprezentacji USA.

Suns zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Z 25. meczów wygrali 12, a ich motorem napędowym jest 36-letni kanadyjski rozgrywający Steve Nash. Suns to jedna z najszybciej i najefektowniej grających drużyn w NBA.

Zwycięstwa Lakers i Heat  ?

Koniec kariery Yao Minga?

Bryant rozzłościł Ormian

Czy przeprowadzka do Phoenix Suns wyjdzie Gortatowi na dobre?
Więcej o: