NBA. Gortat najlepszym graczem Magic w okresie przygotowawczym

Dziennik Orlando Sentinel wybrał Marcina Gortata najlepszym zawodnikiem zespołu w okresie przygotowawczym. Teraz Polak, jak wszyscy zawodnicy Magic, skupia się na zdobyciu mistrzowskiego tytułu - czytamy w gazecie.

Zanim Gortat skupi się na walce o mistrzowski pierścień, przyjmie pierwsze wyróżnienie w tym sezonie. Dziennikarze Orlando Sentinel uznali, że Polak prezentował się najlepiej w okresie przygotowawczym do sezonu. Zawodników oceniano pod względem szybkości, zwinności i siły, porównując ich do partnerów z zespołu grających na tych samych pozycjach. W tej rywalizacji Gortat wypadł najlepiej.

Ponadto, trener przygotowania fizycznego Magic Joe Rogowski zaprezentował Polaka w pasie podobnym do bokserskich pasów mistrzowskich. Amerykańskie media przypominają, że ojciec koszykarza był bokserem aspirującym do podobnych wyróżnień.

- Mój tata nigdy nie wygrał podobnego pasa, jestem pierwszy w rodzinie - przyznał rozbawiony łodzianin. On już wie o moim pasie, ale będę mógł mu pokazać dopiero w wakacje, gdy do mnie przyjedzie - dodał.

Mistrzowska sztuka Philla Jacksona  ?

Więcej o: