NBA. Gortat w Toronto Raptors?

PRZEGLĄD PRASY. Amerykańskie media spekulują o wymianie graczy między Orlando Magic a Toronto Raptors. Na Florydę z Kanady miałby wrócić Hedo Turkoglu, za którego Magic mają oddać Kanadyjczykom m.in. Marcina Gortata - pisze wtorkowy Przegląd Sportowy.

Za Turka, który już występował w drużynie Orlando proponowany jest pakiet w postaci Francuza Mickaela Pietrusa oraz któregoś z wysokich graczy Magic - Gortata lub Brandona Bassa. Rozmowy z Raptors potwierdził Otis Smith, menedżer zespołu z Florydy. - Rozmawiałem kilka razy z Raptors, ale na razie niczego nie ustaliliśmy - powiedział.

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że Orlando będzie chciało wymienić Gortata, ze względu na jego wysokie zarobki. Polak zarabia za dużo, jak na gracza który gra średnio 10 minut w meczu.

Dodatkową przesłanką jest wybrany z 29. numerem w tegorocznym drafcie 19-letni center Daniel Orton, który może wygryźć ze składu Polaka.

Marcin Gortat zakończył wakacje na Karaibach i aktualnie przybywa w Polsce. Podobno jest jednak pewien swojej przyszłości w Magic.

Więcej w Dusko Vujosev - trenerem CSKA Moskwa >

Więcej o: