NBA. Orlando Sentinel: Gortat na B -

Prestiżowy dziennik Orlando Sentinel, podsumowując sezon, ocenił Marcina Gortata na B - . Według dziennikarzy gazety center reprezentacji Polski ze swojej roli zmiennika Howarda wywiązał się dobrze.

Gortat może czuć się zawiedziony. Przed sezonem wydawało się, że przejdzie do Dallas Mavericks, gdzie miał być podstawowym środkowym drużyny. Jednak Orlando wyrównało ofertę teksańskiej drużyny i reprezentant Polski w Orlando został. Wydawało się, że w kończącym się sezonie Gortat spędzi więcej czasu na parkiecie.

Tak jednak się nie stało. Dziennikarze z Orlando Sentinel zauważyli, że Marcin, który w tym sezonie poprawił skuteczność z linii rzutów osobistych o 10 % (z 58, 7% do 68 %) mógł w wielu meczach wychodzić w pierwszej piątce.

Gdy wchodził z ławki za mającego kłopoty z faulami Howarda, wnosił na boisko energię. Grał dobrze w obronie, stawiał zasłony w ataku i zbierał piłki. Gdy siedział na ławce, zagrzewał drużynę do walki.

Według dziennikarzy gazety z Orlando Marcin Gortat zdecydowanie powinien poprawić swój rzut z dystansu i popracować nad szybkością

Michał Owczarek: Generalnie zgadzam się z Orlando Sentinel

Dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej, Michał Owczarek tak skomentował na swoim blogu "Pick'n'roll" ocenę OS: Generalnie zgadzam się z oceną "OS". Gdybym sam miał wystawić ocenę Gortatowi to właśnie byłoby to coś pomiędzy 4- a 3+ jeśli przyjmiemy ich skalę. Bo z jednej strony oczekiwania wobec Gortata po poprzednim sezonie poszybowały w górę, to trzeba jednak wziąć pod uwagę jego ograniczone możliwości ze względu na sposób rotacji Magic.

Pierwszy mecz finału NBA - lepsi Lakers

Więcej o: