NBA. Fox News: Magic powinni już myśleć o kolejnym sezonie

Orlando Magic przegrywają w finale Konferencji Wschodniej z Boston Celtics 0:3. Kolejna porażka oznacza dla zespołu z Florydy koniec sezonu. Portal Fox News uważa, że jest to już właściwie faktem, i doradza, co zmienić przed nowym sezonem. Jedna z sugestii dotyczy Marcina Gortata.

- Sezon Orlando dobiegł końca - nie pozostawia wątpliwości portal Fox News. - Spróbujemy naprawić zespół przed sezonem 2010-11.

- Orlando Magic są w odwrocie. Rok temu w finale ligi zawstydzili ich Lakersi, w obecnym w finale Konferencji zawstydzili ich Celtics. Teraz, według Fox Sport, szefowie Magic stoją przed ważnym dylematem. Czy są zadowoleni z zespołu, który wielki sukces odniósł w sezonie zasadniczym? Który może zniszczyć zespoły takie jak Bobcats czy Hawks, ale przegrywa z zaprawionymi, agresywnymi i dobrze prowadzonymi Celtics i Lakers? A może jednak decydenci z Orlando są zmotywowani aby zdobyć tytuł? Jeśli takie są ich ambicje, przedstawiamy kilka ruchów, które powinni rozważyć - pisze portal Fox News.

Oto ciekawsze rady Fox News dla Magic:

1. Zatrudnić Toma Thibodeau (asystent Doca Riversa w Bostonie), lub mieć nadzieję, że ktoś inny to zrobi.

2. Zamknąć Dwighta Howarda w siłowni na całe lato z jednym z filmów szkoleniowych Pete'a Newella, i nie dawać klucza Patrickowi Ewingowi (asystent Stana Van Gundy'ego).

3. Znaleźć i zniszczyć fragmenty kryptonitu, który z pewnością znajdują się gdzieś w strojach Celtics. (Kryptonit to substancja osłabiającej moc komiksowego bohatera Supermana. "Superman" to przydomek Howarda).

4. Nie jest sekretem, że Vince Carter nie potrafi wyjaśnić różnicy pomiędzy dobrym rzutem a złym. Jego gra jest zbyt słaba a kontrakt zbyt drogi, żeby wyobrazić sobie jakikolwiek transfer. Jedyne wyjście, to wpuszczać go na parkiet z ławki i sadzać z powrotem za każdym razem kiedy spudłuje trzy rzuty z rzędu. I nigdy nie podawać mu w kluczowych momentach.

5. Kiedy J. J. Reddick pojawia się na parkiecie rośnie IQ wszystkim jego kolegom. Powinien przejąć czas gry i miejsce Cartera w pierwszej piątce. Oczywiście, jeżeli nie będzie częścią transakcji w wyniku której do Orlando trafi Dwyane Wade.

6. Sprzedać Rasharda Lewisa gdziekolwiek za cokolwiek.

7. Wymienić Mickaela Pietrusa, Matta Barnesa i Marcina Gortata na Paula Millsapa z Utah Jazz.

8. Stan Van Gundy zaprowadził ten zespół tak daleko jak mógł. Zwolnić go i zaoferować Philowi Jacksonowi księżyc, gwiazdy i Uran.

Orlando Magic jak Mariusz Pudzianowski ?

Więcej o: