Polscy sportowcy składają hołd ofiarom tragedii

Czołowi polscy sportowcy wyrażają swój żal oraz przesyłają kondolencje rodzinom ofiar sobotniej tragedii na lotnisku pod Smoleńskiem. - Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami - napisał Tomasz Adamek. - Ta katastrofa lotnicza pozostanie w naszych sercach na wiele lat - wtóruje mu Marcin Gortat. Głęboko wstrząśnięci tą tragedią są także Robert Kubica i Monika Pyrek.

Swoje kondolencje po tragedii polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem przesłali ze Stanów Zjednoczonych Tomasz Adamek i jego mendżer Ziggy Rozalski.

- Przeznaczenie zabrało moich przyjaciół, Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z Małżonką, ludzi bardzo ważnych dla mojego rodzinnego kraju - powiedział Tomasz Adamek. - Otoczmy ich najbliższych spokojem i troską. Mieliśmy spotkać się w maju w Polsce, bardzo oczekiwałem spotkania z Prezydentem, politykiem i człowiekiem, którego zawsze bardzo poważałem i ceniłem. Ze swojej skromnej strony będę dedykował moją najbliższą walkę tym, których zabrała śmierć i tym, których Oni pozostawili w smutku i żałobie - dodał bokser.

- Nie ma godziny, żebym nie odbierał telefonów od przyjaciół z Polonii Amerykańskiej i Amerykanów wyrażających mnie, jako Polakowi wyrazy współczucia z powodu tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem. Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami - zakończył Adamek.

Swój żal wyraził także Robert Kubica. Polski kierowca teamu Renault przyznał, że jest głęboko wstrząśnięty i zasmucony wiadomością o tragedii.

- Nie ma ona precedensu dla naszego narodu. Dzień Pamięci Ofiar Katynia stał się dniem głębokiej żałoby dla mieszkańców Polski. Wysyłam moje najszczersze kondolencje rodzinom ofiar. Moje myśli są z każdym z moich rodaków, których dotknęła ta tragedia - te słowa Roberta Kubicy pojawiły się na oficjalnej stornie Renault.

Także polski koszykarz z NBA - Marcin Gortat, zaapelował do swoich fanów o modlitwę za tragicznie zmarłych w katastrofie.

- Pozostanie ona w naszych sercach na wiele lat. Wielu wspaniałych przedstawicieli elit politycznych odeszło zbyt szybko i nigdy już nie wróci - pisze polski sportowiec, prosząc jednocześnie wszystkich o pamięć w modlitwie - Módlcie się wszyscy za moich rodaków, którzy zginęli dzisiaj rano. Marcin Gortat złożył również wyrazy współczucia rodzinom tragicznie zmarłych.

Swój wielki zal i smutek wyraziła także tyczkarka Monika Pyrek: - Ta przerażająca wiadomość zastała mnie na zgrupowaniu. Nie znam słów., którymi mogłabym wyrazić ogromny smutek i rozpacz. Składam kondolencje rodzinom ofiar katastrofy, a szczególnie rodzinie olimpijskiej, która utraciła wyjątkowego człowieka Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Unrowskiego.

Samolot, na którego pokładzie znajdował się m.in. Prezydent RP, jego małżonka, dowództwo Sił Zbrojnych RP, Biskupi polowi WP, przedstawiciele Sejmu i Senatu RP runął na ziemię przy próbie lądowania o godzinie 8.56 czasu polskiego. Żaden z 96. pasażerów TU - 154 katastrofy nie przeżył.

Prezydent i sportowcy

Gesty i kondolencje sportowego świata po katastrofie w Smoleńsku ?

Więcej o: