Marcin Gortat: Raczej nie przejdę do innego klubu Konferencji Wschodniej

- Magic nie oddaliby mnie do ekipy, która może stanąć im na drodze do mistrzostwa, bo jestem jedną z niewielu osób, które bardzo dobrze znają Howarda i wiedzą, jak trzeba przeciwko niemu grać - mówi o swojej przyszłości Marcin Gortat, środkowy Orlando Magic w miesięczniku ?MVP Magazyn?.

Gortat zastanawia się czy rzeczywiście odejście z Magic jest dobrym wyborem. - Tu chodzi tak naprawdę o jedną rzecz, jedno pytanie - co jest celem każdego zawodnika w NBA? Wszyscy powtarzają, że chcieliby poprowadzić swój zespół na szczyt, zdobyć mistrzostwo ligi, ale możemy wymienić prawdopodobnie setki zawodników, którzy mieli w NBA średnie na poziomie 20 punktów, grali po 15 lat w lidze, lecz tytułu nigdy nie wywalczyli. Ja jestem tu trzeci rok, po raz trzeci jestem w play-off i mam dużą szansę po raz drugi z rzędu zagrać w finale. Granie o mistrzostwo jest czymś niesamowitym i sam się zastanawiam, co lepsze - to czy granie po 30 minut i notowanie double-double w słabym zespole, który kończy rozgrywki w połowie kwietnia - powiedział środkowy z Łodzi.

Gortat mówi, że nie lubi przegrywać, całe życie grał w drużynach, które walczyły o najwyższe cele i nadal chciałby w takim zespole grać. - Póki widzę szansę, że mogę być w Magic zawodnikiem zaczynającym mecz w pierwszej piątce, dopóty będę walczył o to miejsce w tej drużynie. Jest oczywiście szansa na to, że zmieniłbym klub na taki, który gra w play-off, a ja jestem w nim pierwszym środkowym- powiedział jedyny Polak w NBA.

Gortat mówi, że są zespoły, w których mógłby się dobrze czuć, ale zdaje sobie też sprawę, że Magic żadnemu z najgroźniejszych rywali raczej go nie oddadzą. - Widzę takie zespoły, ale muszę zaznaczyć, że Magic nie oddaliby mnie do ekipy, która może stanąć im na drodze do mistrzostwa, bo jestem jedną z niewielu osób, które bardzo dobrze znają Howarda i wiedzą, jak trzeba przeciwko niemu grać. Magic nigdy nie oddaliby mnie do np. Miami, Bostonu czy Cleveland. Raczej nie przejdę z Orlando do innego klubu Konferencji Wschodniej.

Środkowy Orlando Magic pytany o to, kto jest zainteresowany jego osobą odpowiedział: - Odsyłam do mojego agenta - ja nie mogę o tym za dużo mówić.

Magic pewni drugiego miejsca na wschodzie. Gortat trafia ?

Więcej o: