NBA. Marzec miesiącem Gortata

Marcin Gortat zaliczył 11 zbiórek i miał 7 punktów w zwycięstwie nad Chciago Bulls - to kolejny bardzo dobry występ Polaka w marcu. Statystycznie to na razie najlepszy miesiąc w wykonaniu Polaka w tym sezonie NBA.

Mecz z Bulls to kolejny dobry i dość długi występ Gortata. W sześciu z siedmiu ostatnich meczów Polak grał więcej niż 15 minut, w trzech dostał więcej minut niż lider Magic, Dwight Howard. Polak w ostatnich tygodniach gra więcej, bo z jednej strony często problemy z faulami ma Dwight Howard, a z drugiej Magic grają ze słabszymi rywalami i trener Stan Van Gundy częściej sięga po zmienników.

Ale Polak dane mu szanse wykorzystuje, także z silniejszymi rywalami. W niedzielę w rewanżu za finał z Lakers świetnie w drugiej kwarcie zastąpił Howarda, dobrze grał w obronie, skutecznie w ataku. Jego wsad nad Lamarem Odomem oficjalna strona ligi (www.nba.com) wybrała najlepszą akcją dnia - to pierwsze takie wyróżnienie w karierze Polaka.

Gortat w marcu gra nie tylko dłużej, ale też i lepiej. W tym miesiącu Polak gra średnio 17,2 minuty (o 4 więcej niż średnia w sezonie), zdobywa 4,7 punkty (+1), ma 6,2 zbiórki na mecz (+2,1). Nasz jedyny koszykarz w NBA rzuca z bardzo dobrą skutecznością (ponad 72 procent, o 17 lepiej niż w przekroju sezonu). Jak na razie marzec jest statystycznie najlepszym miesiącem Gortata w tym sezonie NBA.

Specjalny serwis Sport.pl - Marcin Gortat ?

Więcej o: