NBA. Magic wygrali w Bostonie

Orlando Magic pokonali w meczu na szczycie NBA Celtics w Bostonie 96:89. Marcin Gortat rzucił dwa punkty, miał pięć zbiórek i dwa bloki w ciągu 15 minut.

Rezerwowy środkowy z Polski wszedł na boisko już po kilku minutach, bo Dwight Howard popełnił szybkie faule. Gortat od razu zdobył punkty spod kosza, a wynik 10:16 Magic szybko zamienili na 19:16. Polak zebrał sześć piłek po niecelnych rzutach i dwukrotnie zablokował rzuty rezerwowego rozgrywającego Marquisa Danielsa. Sam do kosza już nie trafił.

Magic, poza krótkim fragmentem zaraz po wejściu Gortata, w pierwszej połowie grali jednak fatalnie. Mieli aż 10 strat, brakowało im konsekwencji, akcje ofensywne ograniczały się do indywidualnych akcji Jameera Nelsona i Vince'a Cartera. Magic słabo grali też w obronie - rozgrywający Celtics Rajon Rondo defensywę gości rozmontowywał na różne sposoby. Do przerwy gospodarze prowadzili 51:40.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty było 60:51 dla Celtics, ale wówczas Magic rozpoczęli niesamowity zryw. Wicemistrzowie ligi od początku tej części próbowali grać konsekwentnie do Howarda po kosz i wzmocnili obronę - kiedy tryby zaskoczyły, Magic zdobyli 19 punktów z rzędu nie tracąc żadnego! Wyszli na prowadzenie 70:60, a po 36 minutach wygrywali już 76:62.

W ostatniej kwarcie Celtics próbowali dogonić Magic, ale goście kontrolowali grę. Gortat nie wszedł już na parkiet ani na sekundę, choć Howard popełnił piąte przewinienie. Środkowy Magic grał jednak bardzo dobrze - jego statystyki (16 punktów, 13 zbiórek, dwa bloki w 29 minut) nie olśniewają, ale bez Howarda gościom bardzo ciężko byłoby odrobić straty po przerwie.

Magic dzięki wygranej przybliżyli się do zapewnienia sobie drugiego miejsca w Konferencji Wschodniej przed play-off. Mają bilans 34-17, a trzeci Celtics - 32-17. Magic bezpośrednią rywalizację z drużyną z Bostonu wygrali jednak 3:1, co zadziała na ich korzyść w przypadku równego bilansu na koniec sezonu. Najlepsi na wschodzie - i w całej NBA - są Cleveland Cavaliers (41-11).

Magic wygrali z Celtics - tak relacjonowaliśmy na żywo ?