Stan van Gundy: Nikogo nie obchodzi że Gortat jest zmęczony

PRZEGLĄD PRASY. - Nie dostajemy dodatkowych punktów za to, że Marcin Gortat jest zmęczony. Powiedzmy sobie szczerze - to trudna, czasem bezwzględna liga - mówi trener Orlando Magic w wywiadzie udzielonym ?Faktowi?.

Marcin Gortat w obecnym sezonie prezentuje się słabiej niż przed rokiem. Efektem są krótsze występy na parkiecie NBA. W ostatnim meczu Gortat grał zaledwie 4 minuty ? grał zaledwie 4 minuty i nie zdobył punktu. W poprzednim spotkaniu nie miał nawet zbiórki. ?

- Gra gorzej niż w poprzednim sezonie - uważa Van Gundy. - Ciągle uważam go za dobrego zawodnika, ale nie pomaga nam w defensywie tak jak to robił wcześniej. Nie biega równie dobrze do ataku, jest pasywny w ofensywie i w walce o zbiórki - wymienia trener Orlando.

skarżył się na zmęczenie ? letnim Eurobasketem i prowadzeniem serii treningów z dziećmi. Dla Van Gundy'ego to żadne usprawiedliwienie.

- Wielu zawodników gra latem w różnych turniejach, a potem w NBA spędzają na parkiecie po 38-40 minut. Nikogo nie obchodzi, że Gortat jest zmęczony! Nie dostajemy dodatkowych punktów za to, że jest zmęczony. Powiedzmy sobie szczerze - to trudna, czasem bezwzględna liga. Płacą ci za to, na ile jesteś produktywny. Reszta się nie liczy. Reszta to wymówki - ostro kończy Stan van Gundy.

Gortat nie jest 'Robinem' dla 'Batmana' Howarda Specjalny serwis. Wszystko o Marcinie Gortacie >