Stan Van Gundy: Gortat nie gra tak, jak w zesz造m sezonie

- On nie biega tak jak w zesz造m sezonie, nie zbiera, nie ma tej energii - m闚i o grze Marcina Gortata w tym sezonie trener Magic Stan Van Gundy.

Gortat nie jest zadowolony z tego, ile minut ostatnio dostaje. W pierwszych 14 meczach grał średnio 18,6 minuty na mecz, głównie dlatego, że spore problemy z faulami miał Dwight Howard. W ostatnich czterech meczach na parkiecie spędzał średnio siedem minut i w sumie rzucił cztery punkty i miał osiem zbiórek. Dwight Howard w ostatnich czterech meczach grał średnio ponad 37 minut, częściej na parkiecie zaczął się także pojawiać Brandon Bass.

Obniżkę formy Gortata dostrzega trener Stan Van Gundy. - Nie zbiera tak jak rok temu, nie biega tak jak rok temu, nie ma tej energii co wcześniej. Ale nie można powiedzieć, że gra słabo. Bardzo nam pomaga - mówi w Orlando Sentinel Van Gundy.

NBA: Gortat nie jest 'Robinem' dla 'Batmana' Howarda Gortat mówi, że czuje się "wypalony mentalnie". Gortat od zeszłego grudnia nie miał praktycznie chwili oddechu. Sezon z Magic skończył w połowie czerwca, w lipcu był już w Polsce na serii kampów z dziećmi, a od sierpnia przygotowywał się z kadrą do wrześniowych Mistrzostw Europy. We wrześniu tuż po EuroBaskecie od razu poleciał na obóz przygotowawczy Orlando Magic.

- Fizycznie zawsze jest lepiej lub gorzej. Nie jest tak dobrze jak było rok temu. Jestem wypalony całą tą sytuacją. W zasadzie przez gr w reprezentacji i w Magic od trzech lat nie miałem wakacji - mówi polski środkowy.

- Robię wiele rzeczy każdego dnia, by choć na chwilę zapomnieć o koszykówce, dobrze przygotować się mentalnie do meczów, ale jest to trudne - dodaje Gortat.

Van Gundy wierzy, że polski środkowy będzie grał w tym sezonie, tak jak w poprzednim. - W trakcie sezonu na pewno zobaczymy go w lepszej dyspozycji, co najmniej na tym samym poziomie jak rok temu, jeśli nie wyższym - powiedział trener Magic.

Marcin Gortat nie gra tyle, ile by chciał ?

Wi璚ej o: