EuroBasket 2009. Pau Gasol: Jestem gotowy na Gortata

- To trudny przeciwnik, bardzo dobrze broni, ale się go nie boję - powiedział o Gortacie Pau Gasol, środkowy reprezentacji Hiszpanii.

Hiszpanie w środę pokonali Słowenię i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy - w Łodzi zagrają w jednej grupie m.in. z Polską i Turcją. - W drugiej rundzie czeka nas niesamowicie trudne zadanie Polska i Turcja to bardzo dobre zespoły - powiedział Gasol.

- Czy jestem gotowy by zagrać przeciwko Gortatowi? Zawsze. Grałem przeciwko niemu w finale NBA. To trudny przeciwnik, bardzo dobrze broni, ale się go nie boję - mówił środkowy reprezentacji Hiszpanii i Los Angeles Lakers.

Hiszpanie do drugiej rundy awansowali z kłopotami. W pierwszym meczu niespodziewanie ulegli Serbii, w drugim byli o włos od porażki, ale wygrali z Wielką Brytanią. Dopiero w ostatnim meczu pierwszej fazy pokazali kawał dobrej koszykówki. Po zaciętym meczu i dogrywce pokonali niepokonaną do tej pory Słowenię. - Cieszę się, że takim meczem zakończyliśmy pierwszą fazę. Pokazaliśmy, że rośniemy jako drużyna, idziemy w dobrym kierunku. W pierwszym meczu mieliśmy spore problemy z obroną Serbów - dlatego przegraliśmy. Z Wielką Brytanią już graliśmy lepiej, ale mieliśmy drobne załamanie. Opanowaliśmy jednak nerwy i wygraliśmy. Dopiero w meczu ze Słowenią zagraliśmy tak, jak potrafimy - mówił Gasol.

Ostra samokrytyka Gortata po porażce z Turcją: daliśmy ciała Specjalny dział EuroBasket 2009 >

Więcej o: