Eurobasket 2009. David Logan: Gortat dodaje nam ducha walki

- Dużo wniósł do gry Marcin Gortat. On dodaje nam ducha walki - mówił po wygranym meczu z Izraelem David Logan.

Gortat wrócił, kadra wygrała z Izraelem - relacja ?

Gortat był w meczu z Izraelem najwszechstronniejszym zawodnikiem kadry Katzurina. Środkowy Magic dał zespołowi punkty (13), zbiórki (8), bloki (5) i asysty (5), ale także głośne dyrygowanie zespołem w obronie - obecność środkowego Orlando Magic była znacząca. - Rozmawia dużo w obronie. To pomaga wszystkim lepiej ustawiać się na boisku. Blokuje też wiele rzutów, co podcina skrzydła rywalom. Boją się wchodzić pod kosz - mówi o grze Gortata rzucający reprezentacji Polski David Logan.

Michał Ignerski mówi, że kadrowicze pewniej czują się na parkiecie, gdy jest z nimi Gortat. - W psychice każdego z nas jest świadomość, że kiedy Marcin przebywa na boisku, stanowi pod koszem poważne zagrożenie dla rywali. Czujemy się pewniej, bo on wytwarza na nich presję. To powoduje, że nasza obrona wygląda lepiej - tłumaczy Ignerski.

Z Gortatem w składzie Polska wygrała trzy z czterech sparingów. Gdy środkowy Magic był kontuzjowany, przegrała cztery razy. - Wyjątkowy zawodnik potrafi zespół odmienić. Wygląda na to, że w polskiej reprezentacji jest nim Marcin Gortat - pisze na blogu dziennikarz Sport.pl i "Gazety Wyborczej" Łukasz Cegliński.

W czwartek reprezentacja Polski zagra ostatni sparing przed wrześniowym Eurobasketem. Rywalem kadry Katzurina będzie Hiszpania, mistrz świata z 2006 roku, wicemistrz Europy z 2007 i wicemistrz olimpijski z Pekinu. Początek meczu o 20.30. Relacja na żywo w Sport.pl.

Czy naturalizacja Logana miała sens? 'Udowodnił, że tak!' Więcej o ME koszykarze w specjalnym serwisie Sport.pl - Eurobasket 2009 >

Więcej o: