Marcin Gortat znów w Top 10 NBA

Marcin Gortat znalazł się w zestawieniu 10 najlepszych bloków ostatniego sezonu. To drugie takie wyróżnienie dla Polaka. Wcześniej wsad Gortata znalazł się w 10 najlepszych akcji graczy zagranicznych.

- Słynny blok Polaka na LeBronie Jamesie znalazł się na 9. miejscu w tym zestawieniu. O dziwo w zestawieniu nie ma ani jednego bloku Dwighta Howarda. Nie ma też ważnego bloku Hedo Turkoglu na Kobe Bryancie z meczu finałowego. Najbardziej efektownie zdaniem NBA TV zablokował w ostatnim sezonie Dwayne Wade - pisze na swoim blogu Michał Owczarek.

Marcin Gortat zagra z reprezentacją Polski na wrześniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Środkowy Orlando Magic z powodu kontuzji pleców nie pojechał na turniej do Bambergu. Uraz nie okazał się poważny i od kilku dni Gortat trenuje indywidualnie w Łodzi z fizjoterapeutą Tomaszem Woźniakiem, pracującym na co dzień z koszykarzami ŁKS Łódź. Do kadry Gortat dołączy na turnieju w Saragossie, gdzie rywalami Polaków będą gospodarze turnieju oraz Izrael.

Zobacz blok Gortata - na blogu Owczarka ?

Gortat: Pij mleko, będziesz wielki - czytaj tutaj ?

Więcej o: