Fani Orlando Magic oburzeni wypowiedziami Gortata

Marcin Gortat zostaje w Magic i nie ukrywa rozczarowania. - Niestety tak się to ułożyło, zostaję w Magic. Jestem jednak szczęśliwy, że dalej będę grał z tak dobrymi zawodnikami jak Dwight Howard - mówił dzisiaj w Poznaniu, podczas ?Marcin Gortat Camp?. Wcześniej o wielkim rozczarowaniu polskiego środkowego mówił jego agent. Te wypowiedzi oburzyły wielu fanów Magic.

Wyrównanie oferty Mavericks i zatrzymanie Gortata na Florydzie to obecnie główny temat na forach kibiców Orlando. Wielu fanów jest oburzona wypowiedziami 25-letniego środkowego, który kilka razy podkreślał, że nowy sezon chce rozpocząć w Dallas. - Z tego co słyszę, Orlando Magic wyrównają ofertę, którą złożyli mi Dallas Mavericks. Jestem trochę zdołowany, chociaż tak, czy inaczej będę grał w dobrym zespole - mówił jeszcze w sobotę .

Agent Polaka Guy Zucker dał jasno do zrozumienia, że Gortat bardzo chciał grać w Dallas. - Marcin jest bardzo rozczarowany. To była dla niego doskonała możliwość, by pokazał jak dobrym jest zawodnikiem - mówił Zucker . Przebywający w Poznaniu Gortat potwierdził. - Niestety tak się to ułożyło, zostaję w Magic. Jestem jednak szczęśliwy, że dalej będę grał z tak dobrymi zawodnikami jak Dwight Howard - powiedział.

Na forach zaroiło się od komentarzy kibiców. "Wow! Rozumiem, że chciał grać w pierwszej piątce, ale mówić takie rzeczy? Dajcie mi sześć milionów i nawet nie będę marzył, żeby mówić coś takiego. Mam nadzieję, że będzie mu się podobało w Timberwolves, lub Clippers, kiedy Otis wyślę go tam w ciągu sześciu miesięcy" - pisze the notorius S.A.C na jednym z forów .

"Gortat powinien się zamknąć i grać jak najlepiej. Jest zatrudniony w Magic i podpisał kontrakt" - dodaje Horcy na forum Orlando, na stronie RealGM.

Inni kibice są jeszcze bardziej złośliwi. "Nie rozumiem go. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby kto płacił mi 6 mln za pracę przez 10 minut, przez 82 dni w roku." - dodaje Aron-Ingi. "Gortat i Cuban mają tajną fabrykę kiełbas i nie mogą jej dobrze reklamować z powodu konfliktu dwóch drużyn. Pewnego dnia CUBAN GORTAT SAUSAGE CO. będzie najważniejsza i Gortat znów będzie szczęśliwy" - pisze oburzony nobandwagonhere.

"Nie martw się Gortat... Pewnego dnia dostaniesz szansę. Sprzedamy cię w przyszłym roku do zespołu, w którym będziesz grał w pierwszej piątce. Potrzebujemy cię tylko do jakiejś transakcji. Nie martw się... Twój czas przyjdzie, więc posiedź jeszcze rok i naucz się czegoś od najlepszego centra w lidze. Możesz nawet odejść z ładnym świecącym pierścieniem. Wtedy sprzedamy cię do beznadziejnej drużyny, gdzie będziesz grał, ale wygrasz 35 meczów w roku. A na razie usiądź i uspokój się" - pisze Darth Evil Dead.

To pierwsze tak wyraźne, negatywne opinie kibiców o Gortacie. Wcześniej fani zespołu z Florydy bardzo cenili polskiego środkowego za wielką pracowitość, solidność i poświęcenie dla drużyny.

Gortat zostaje w Orlando! Dobrze czy źle?

Leniarski o wypowiedziach Gortata:

"Ale gdzie na świecie jest koszykarz, który po zdobyciu tytułu wicemistrza NBA, w klubie, który nauczył go jak grać w kosza, kala własne gniazdo, poniża kibiców i klub? To nieprofesjonalne." - pisze na blogu Radoslaw Leniarski z Gazety Wyborczej ?.