Marcin Gortat wśród największych wygranych tego lata

Adrian Wojnarowsky z serwisu Yahoo zaliczył Marcina Gortata do tych, którzy najwięcej zyskali tego lata. Największym przegranym jest jak na razie menedżer Portland Trail Blazers Kevin Pritchard.

Jak Gortat trenuje dzieci - zobacz wideo tutaj  ?

- Jako 12-minutowy zmiennik Dwighta Howarda, Gortat wywalczył sobie pięcioletni kontrakt wart 34 miliony dolarów, jaki zaproponowali mu Dallas Mavericks. Mimo to, Magic cały czas mogą wyrównać ofertę i go zatrzymać - pisze Wojnarowsky.

Wśród wygranych znalazł się też Tim Duncan, który po ostatnich ruchach transferowych Spurs znów będzie miał szansę na mistrzostwo. Do klubu z Teksasu dołączyli Richard Jefferson, Antonio McDyess, a do zdrowia wraca Manu Ginobili. - Są teraz drugim obok Los Angeles Lakers kandydatem na zachodzie - uważa Wojnarowski.

Do wygranych zaliczył też silne kluby na wschodzie (Cavaliers, Celtics i Magic), bo każdy z nich się poważnie wzmocnił. Wyróżnieni zostali także menedżerowie Pistons i Raptors.

Największym przegranym tzw. okienka transferowego zdanie Wojnarowskiego jest generalny menedżer Portland Trail Blazers Kevin Pritchard. Agenci NBA określili go jako "panikarza, który do wszystkich lata z tą samą propozycją". - Nie udało mu się ściągnąć Turkoglu, Arizy, Prince'a ani Hinricha. Zamiast skrzydłowego, ściągnął podkoszowego - tłumaczy dziennikarz Yahoo.

Wśród przegranych znaleźli się także agenci Davida Lee i Trevora Arizy, którzy dla swoich zawodników nie wywalczyli ani astronomicznych kwot kontraktów, ani awansu sportowego. Ariza wylądował ostatecznie w Rockets, Lee nadal nie wie, gdzie zagra w przyszłym sezonie. Do tej grupy zaliczono także Lamara Odoma, który oprócz oferty z Lakers nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem na rynku transferowym.

Lato za porażkę muszą także uznać New York Knicks. Nie udało im się ściągnąć ani Jason Kidda ani Granta Hilla, a z racji kryzysu finansowego i o wiele niższego niż wszyscy przypuszczali salary cap coraz mniej prawdopodobne wydaje się ściągnięcie w lecie 2010 roku LeBrona Jamesa.

Mark Cuban, czyli człowiek, który ozłocił nie tylko Gortata - czytaj tutaj ?

Więcej o: