Mark Cuban: Gortat spodobał mi się od razu

PRZEGLĄD PRASY. - Nigdy nie podejmuje decyzji biznesowych pod wpływem emocji I ta zasada dotyczy też decyzji o zatrudnieniu Marcina Gortat - mówi w wywiadzie dla ?Super Expressu? Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks.

- Zwróciłem na niego uwagę na długo przed finałami NBA. Spodobał mi się od razu: ma niesamowitą energię! - mówi o Gortacie Mark Cuban.

Właściciel Mavericks uważa, że Gortat może grać zarówno jako środkowy, jak i silny skrzydłowy. - Będziemy się starali maksymalnie wykorzystać jego umiejętności - zapowiada. - Nasza gwiazda Dirk Nowitzki oraz pozostali zawodnicy już nie mogą doczekać się gry z Gortatem - dodaje.

51-letni Cuban z 2,3 mld dolarów na koncie jest na 296. miejscu na liście najbogatszych ludzi świata magazynu "Forbes". Fortune zbił na firmach komputerowych i nowych technologiach internetowych, ale zaczynał jako 12-latek od sprzedaży worków na śmieci. - Kiedy się jeszcze uczyłem byłem barmanem, instruktorem tańca dyskotekowego i organizatorem przyjeć. A za swoje studia zapłaciłem sprzedając kolekcję znaczków - mówi Cuban. Oprócz koszykówki, która jak sam mówi jest jego wielką miłością, inwestuje także w walki MMA.

Multimilionowa piramida Gortata - czytaj tutaj ?

Więcej o: