Nowy trener o Gortacie: On nam naprawdę pomoże

Trener Dallas Mavericks Rick Carlisle kilka godzin po tym, jak Marcin Gortat podpisał kontraktu z Dallas Mavericks powiedział, że Polak to bardzo dobry zawodnik. - On świetnie do nas pasuje - mówił.

Gortat podpisał w środę pięcioletni kontrakt z Dallas Mavericks. Przez cały okres obowiązywania umowy ma zarobić niemal 34 mln dolarów. Mówi się, że kontrakt ma być w pełni gwarantowany. Rick Carlisle wierzy, że Mavs ściągając Gortata zrobili świetny interes.

- Jest bardzo atletycznym, ale też utalentowanym koszykarzem, który może nam bardzo pomóc - powiedział trener Mavericks. - Da nam twardość, dynamikę, a także zupełnie inny typ mentalności - dodał.

Jego zdaniem Gortat dobrze pasuje do gry z doświadczonym rozgrywającym Jasonem Kiddem. - Gortat to biegający wysoki zawodnik, a mamy przecież w składzie jednego z najlepszych rozgrywających w historii - mówi Carlisle.

Trener Mavericks zdradza też, że klub z Teksasu obserwował Gortata już od wielu miesięcy, zwłaszcza Donnie Nelson. - To nie było tak, że widzieliśmy tylko jak grał w finałach i przypadkowo go tu sprowadziliśmy. Solidnie odrobiliśmy naszą pracę domową, a Gortat będzie świetnie pasował do naszego zespołu - powiedział nowy trener środkowego z Łodzi.

Teoretycznie do 15 lipca Orlando Magic mogą jeszcze zatrzymać transfer Gortata do Dallas, ale mało kto spodziewa się, że klub z Florydy będzie płacił prawie 6 mln dolarów rocznie zmiennikowi Dwighta Howarda.

Multimilionowa piramida Gortata - czytaj tutaj ?

Więcej o: