Nowy klub Gortata. Spurs i Cavaliers też zainteresowane

Oprócz aktywnych pierwszego dnia Rockets i Mavericks Marcinem Gortatem interesują się także kluby z czołówki NBA, w tym Cleveland Cavaliers - dowiedział się serwis ESPN.

Agent Gortata Guy Zucker w rozmowie ze Sport.pl zdradził, że polskim środkowym interesuje się siedem dobrych klubów  . Nazw nie chciał ujawniać. - Wolę nie mówić, bo nie wiem, czy wszystkie zespoły życzą sobie wymieniania ich nazwy w kontekście tego transferu - wyjaśnił Zucker.

Jak podał serwis ESPN powołując się na źródła ligowe oprócz niezwykle aktywnych pierwszego dnia tzw. okienka transferowego Houston Rockets i Dallas Mavericks, poważnie Gortatem interesują się też zgłaszający mistrzowskie aspiracje San Antonio Spurs oraz Cleveland Cavaliers, którzy kilka dni wcześniej w wymianie ściągnęli Shaquille'a O'Neala. Ponadto, tuż przed otwarciem tzw. okna transferowego wolnym agentem stał się silny skrzydłowy Anderson Varejao, który zrezygnował z ostatniego roku kontraktu.

W kontekście Gortata wymienia się także kluby z Atlanty, Indianapolis oraz Oklahomy. Wśród zespołów, do których może trafić środkowy z Łodzi wymienia się także New York Knicks.

Z walki o Polaka nie rezygnują także Orlando Magic. - Bardzo byśmy chcieli zatrzymać Gortata. Właściciel klubu powiedział, że będziemy w stanie zapłacić podatek od luksusu, a to zmienia postać rzeczy. Na chwilę obecną będziemy wyrównywać wszystkie oferty - powiedział pewny siebie Otis Smith, menedżer Magic. Zespół pogodził się już ze stratą Hedo Turkoglu, którym poważnie interesują się Portland Trail Blazers i Toronto Raptors, ale o Gortata zamierza walczyć.

Fruwając pod koszem: niech Gortat idzie do San Antonio albo Oklahomy

Gortat w nocy dostał 100 maili od fanów - czytaj tutaj >

Więcej o: