NBA: Rekordowa skuteczność Orlando Magic

Orlando Magic ustanowili we wtorkowym, wygranym meczu z Los Angeles Lakers (108:104) rekord skuteczności finałów ligi NBA. Trafili 63 proc. rzutów z gry w skali meczu, a w pierwszej połowie nawet 75 proc.

Zobacz Gortata na żywo - weź udział w konkursie >>

- Cóż, wszystko wchodziło do kosza. To zawsze działa - uśmiechał się trener Magic, Stan Van Gundy. - To strategia działająca i sprawdzona.

Van Gundy miał się z czego cieszyć. Ustanawiając niezwykły rekord 63 proc. skuteczności z gry (w pierwszej połowie 75 proc.) w finale NBA, koszykarze z Orlando wygrali też swój pierwszy mecz w historii finałów. Wcześniej przegrali sześć. Korespondencja z Orlando: Magic wygrali, ale Gortat trochę zły

Lakers wyrównali z kolei niechlubny rekord siedmiu kolejnych porażek w finałach na wyjeździe. Poprzednio w latach 1955-56 dokonali tego wyczynu Fort Wayne Pistons.

- Rzucaliśmy dziś lepiej - powiedział Dwight Howard. - Nie spieszyliśmy się, ale atakowaliśmy. Dzięki temu mogliśmy wykonywać łatwiejsze rzuty - podsumował "Superman".

Orlando pokonało w trzecim meczu serii drużynę z Los Angeles 108:104. W rywalizacji do czterech zwycięstw Lakers prowadzą jednak 2:1.

Czytaj relację z pierwszego zwycięstwa Magic ?