Gortat: Dwight Howard jest jak Barack Obama

PRZEGLĄD PRASY. - Mimo że może mógłbym Howarda zwyciężyć umiejętnościami na parkiecie, to musiałbym jeszcze przebić jego renomę - mówi Marcin Gortat w wywiadzie dla dziennika ?Polska?. - W Stanach Zjednoczonych jest chyba teraz na wysokości Baracka Obamy i pokonać go jest bardzo trudno.

Gwiazda Orlando chwali Gortata na blogu ?

Gortat w dwóch meczach zastępował największą gwiazdę zespołu. Spisał się dobrze, ale od początku było wiadomo, że po powrocie Howarda znów usiądzie na ławce. - To było do przewidzenia i od początku wiedziałem, że tak będzie - mówi Gortat. - Mimo że może mógłbym zwyciężyć go umiejętnościami na parkiecie, to musiałbym jeszcze przebić jego renomę. W Stanach Zjednoczonych jest chyba teraz na wysokości Baracka Obamy i pokonać Howarda jest bardzo trudno.

W Łodzi pojawił się pomysł, żeby zaprosić Gortata i Orlando Magic na otwarcie nowej hali. Polski środkowy nie pozostawia jednak złudzeń. - Myślę, że w tym momencie to bajka i nieporozumienie. Żeby drużyna NBA przyjechała do Polski, to potrzeba wiele rzeczy zmodernizować - opowiada Gortat. - Nawet o tym nie wspominałem. Wiem, że pewnie reakcja połowy zawodników, a przede wszystkim Dwighta byłyby taka, że wybuchnęliby głośnym śmiechem.

Gortat przyjedzie do Polski na mistrzostwa Europy. W Nowym Roku marzy mu się sukces na EuroBaskecie. - Podczas EuroBasketu w Polsce razem z kolegami poprowadzę kadrę do zdobycia medalu - deklaruje Gortat.

Tu znajdziesz wszystko polskim jedynaku w NBA ?