Wyniki wyborów samorządowych. Marcin Gortat: Ludzie powinni zacząć od zmian we własnej głowie

Znane są już pierwsze wyniki wyborów samorządowych. Marcin Gortat pytając o wyniki wywołał małą burzę na Twitterze. - Ludzie powinni zacząć od zmian we własnej głowie - podsumował.

- Jak wygląda sytuacja w Warszawie w wyborach samorządowych? - zapytał w niedzielę wieczorem Marcin Gorat, koszykarz Los Angeles Clippers.

Pod jego wpisem o wynikach wyborów samorządowych wywiązała się burza, niektórzy użytkownicy pytali m.in. "dlaczego Gortata interesuje Warszawa, skoro pochodzi z Łodzi".

- Nie ma to jak zapytać się o wynik wyborów :))) w powrocie jakieś 200 twittów, z czego połowa z hejtem... Ludzie się martwią, kto został wybrany do rządzenia i jak strasznie będzie. A powinni zacząć od zmian we własnej głowie. Lepiej każdy na tym wyjdzie - skomentował sytuację Gortat.

Wcześniej Gortat pogratulował zwycięstwa Hannie Zdanowskiej. Dotychczasowa prezydent Łodzi zdobyła według sondaży exit poll około 70 procent głosów i pozostanie prezydentem na kolejną kadencję.

Wyniki wyborów samorządowych 2018

Oficjalnie wyniki wyborów samorządowych zostaną podane prawdopodobnie we wtorek lub w środę - tak poinformował Wojciech Hermeliński, przewodniczący PKW.

Z sondażu late poll Ipsosa podanego przez TVN 24 wynika, że w skali kraju najwięcej głosów zdobył PIS (33 procent). Na dalszych miejscach uplasowały się Koalicja Obywatelska (26,7 procent), PSL (13,6 procent), SLD (6,6 procent), Kukiz (5,9 procent) oraz Bezpartyjni (5,8 procent).