Gwiazdy głosują na Gortata. Głosuj i ty!

Marcin Gortat #NBABallot - polscy celebryci tym hasłem na Facebooku, Twitterze czy Instagramie wspierają Marcina Gortata i oddają na niego głosy, dzięki którym może się znaleźć w pierwszej piątce drużyny Wschodu w Meczu Gwiazd. I do głosowania zachęcają swoich fanów.

Po dwóch tygodniach głosowania Gortata wybrano 57 715 razy. Do najlepszej trójki podkoszowych zawodników ma dużą stratę. Trzeci Hiszpan Pau Gasol (Chicago Bulls) otrzymał już 247 953 głosy, ale nie jest to strata nie do odrobienia, znając mobilizację i upór polskich internautów.

Głosowanie zakończy się 19 stycznia, a Gortata wspierają polscy celebryci. Głosy oddali już piosenkarka Iza Lach, muzyk Wojciech Łuszczykiewicz, koszykarz Adam Waczyński, a ostatnio do "teamu Gortata" dołączyli: blogerka Maffashion, mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, siatkarz Piotr Gruszka czy zespół Afromental, który kiedyś zaprosił Gortata do jednego ze swoich teledysków.

Post by MAFFASHION .

Jak głosować na Gortata?

Kibice w każdej konferencji wybierają po dwóch zawodników obwodowych i po trzech podkoszowych. Po siedmiu rezerwowych wskażą trenerzy. Głosowanie ruszyło 11 grudnia i potrwa do 19 stycznia. Jak głosować na Gortata? Można poprzez stronę NBA.com , gdzie wybieramy pierwsze piątki obu drużyn, ale można też prościej: wystarczy wpisać na Twitterze, Facebooku czy Instagramie: Marcin Gortat #NBABallot i... już! Swoje głosy można oddawać raz dziennie na każdej z platform, czyli każdego dnia można wesprzeć Gortata czterema głosami.

Polskiemu środkowemu o miejsce w pierwszej piątce wschodu może być trudno, bo głosowanie to przede wszystkim plebiscyt popularności. A po zmianie przepisów środkowi o miejsce w wyjściowej piątce rywalizują także ze skrzydłowymi. Gortat o miejsce w składzie walczy m.in. z Carmelo Anthony'm, LeBronem Jamesem czy Chrisem Boshem - graczami znanymi na całym świecie, rozpoznawalność naszego rodaka na świecie z nimi równać się nie może, podobnie jak popularność jego zespołu - Washington Wizards. Wiele zależy jednak od mobilizacji kibiców - polscy internauci wielokrotnie pokazywali, że internetowe plebiscyty popularności potrafią zdominować, i tu tkwi szansa Gortata. Czego potrzeba? Systematyczności w oddawaniu głosów.

Nawet jeśli Gortat w pierwszej piątce się nie znajdzie, szansy na występ 15 lutego w Nowym Jorku nie straci - pozostałych siedmiu graczy wybiorą trenerzy. Oni popularnością aż tak bardzo się nie kierują, biorą raczej pod uwagę aktualną formę zawodnika i drużyny. Jeśli w styczniu Wizards utrzymają się w czubie wschodu, a Gortat nie obniży lotów, miejsce w meczu gwiazd powinno dla niego się znaleźć.

Marcin Gortat #NBABallot @mgortat13 !

Instagram Wojciecha Łozowskiego (Afromental)

Co to był za rok dla polskich kibiców! Powspominaj i wygraj 500 zł [KONKURS]

Czy Marcin Gortat zagra w Meczu Gwiazd NBA?
Więcej o: