NBA. Gortat próbował zwodu w stylu Olajuwona. Wyszło jak wyszło [WIDEO]

Na amerykańskich blogach poświęconych koszykówce pojawiło się niezbyt korzystne dla Marcina Gortata zestawienie jego akcji sprzed kilku dni ze słynnym ruchem ?dream shake? w wykonaniu Hakeema Olajuwona. Polski center próbował oszukać gracza San Antonio Spurs tak jak center Houston Rockets 18 lat temu, jednak niespecjalnie mu się to udało.

Gortat w Wizards nie zachwyca, szczególnie w obronie, i mimo że w Waszyngtonie jest od niespełna miesiąca, to już pojawiają się pierwsze pogłoski, jakoby trener Randy Wittman chciał się go pozbyć. Na dodatek w sieci pojawiło się kilka nagrań pokazujących Polaka lądującego na parkiecie po niezbyt udanych manewrach po obu stronach parkietu.

Najbardziej spektakularne jest jednak porównanie akcji Gortata z meczu w San Antonio do zagrania, z którego słynął Olajuwon. Nigeryjczyk, który do dziś jest uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych graczy podkoszowych w historii NBA, słynął z ogromnej ruchliwości pod koszem, a jednym z jego firmowych zagrań był tzw. dream shake.

Na zwód ten nabierali się najlepsi centrzy ligi, jak np. Patrick Ewing. Gortat wykonał jednak akcję bliźniaczo podobną do tej, jaka miała miejsce podczas meczu Rockets ze Spurs w finałach Konferencji Zachodniej w 1995 roku. Olajuwon oszukał wówczas Davida Robinsona, sugerując podanie, a następnie zdobył łatwe punkty spod kosza:

 

Nie wiadomo, czy polski center chciał zagrać dokładnie tak jak "The Dream", ale wyszło prawie tak samo... No właśnie, prawie. Zresztą, nie ma co więcej opisywać, to po prostu trzeba obejrzeć:

 
Jaka przyszłość czeka wg Ciebie Gortata w najbliższych miesiącach?
Więcej o: