NBA. Marcin Gortat trenuje z Wizards [ZDJĘCIE]

Oficjalny profil Washington Wizards w serwisie Instagram zamieścił zdjęcie Marcina Gortata zrobione podczas pierwszego treningu z nową drużyną. Już w nocy z środy na czwartek Polak ma szansę na debiut.

W poniedziałek polski center wziął udział w pierwszym treningu. Na instagramowym profilu znajdziemy także krótki filmik z udziałem Polaka . Wizards sezon zaczną 30 października od wyjazdowego meczu z Detroit Pistons.

Pierwszy trening Marcina Gortata z WizardsPierwszy trening Marcina Gortata z Wizards Fot. Oficjalny profil Washington Wizard na Instagramie (http://instagram.com/officialwashingtonwizards)

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu Wizards na Instagramie ( http://instagram.com/officialwashingtonwizards )

Gortat w Wizards

W piątek Phoenix Suns przeprowadzili wymianę z udziałem Marcina Gortata. Polski środkowy w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Washington Wizards. Do Waszyngtonu oprócz Polaka przeniosą się także rozgrywający Kendall Marshall, rzucający Shannon Brown i Malcolm Lee. W przeciwnym kierunku powędruje 31-letni środkowy Emeka Okafor, a Suns otrzymają także wybór w przyszłorocznym drafcie.

Kto wygrał na wymianie z udziałem Polaka?

Dla Gortata rozpoczynający się we wtorek sezon jest najważniejszym w karierze, bo walczy o nowy kontrakt, który sam nazywa "umową życia". Najwyższy do tej pory i prawdopodobnie ostatni tak wysoki w karierze. By Gortat na taki kontrakt miał szanse, musi się wyróżniać. W Phoenix byłoby o to trudno, w Waszyngtonie to realne - ocenia dziennikarz Sport.pl Michał Owczarek.

Kto wygrał na wymianie? Czytaj cały artykuł

Więcej o: