NBA. Trener Suns: Gortat powinien rzucać częściej

PRZEGLĄD PRASY. - Zapaliłem Gortatowi zielone światło, ma atakować obręcz rywali przy każdej okazji - powiedział w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? trener Phoenix Suns Lindsey Hunter.

- Chcę zapalić Marcinowi zielone światło, by biegał w stronę kosza rywali najszybciej i najczęściej jak się da - mówi w wywiadzie dla "PS" Hunter .

Szkoleniowiec przyznaje, że po odejściu Steve'a Nasha powinien lepiej wykorzystywać walory ofensywne graczy, których ma do dyspozycji. Unika przy tym stwierdzenia, że Gortat mógłby się stać filarem defensywy klubu.

- Plotki transferowe mają oczywisty wpływ na postawę graczy, przecież oni są tylko ludźmi - dodaje jeszcze trener "Słońc", odnosząc się do ostatnich doniesień o możliwym odejściu Polaka z klubu.

21 lutego zamyka się okno transferowe w NBA. Suns, którzy od dwóch sezonów nie awansowali do play-off, zajmują obecnie ostatnie miejsce na Zachodzie i praktycznie nie mają szans na awans do najlepszej ósemki. Gdy latem z zespołu odszedł Steve Nash, klub nie znalazł następcy, wokół którego mógłby budować zespół. Na przebudowę składu ma jeszcze nieco ponad tydzień, ale się na nią nie zanosi.

Niedawno plotkowało się o transferze Gortata, wśród możliwych kierunków wymieniając "Jazzmanów" z Utah, ale sam Polak temu zaprzecza:

- W NBA nikt nikomu nie zagwarantuje, że nie dokona wymiany z jego udziałem, ale nie wydaje mi się, żebym gdzieś w tym sezonie odszedł.

Więcej o: