Mecz Gwiazd NBA. Można już głosować na Gortata

W środę rano ruszyło głosowanie na pierwsze piątki Meczu Gwiazd NBA. W gronie 120 zawodników jest środkowy Phoenix Suns Marcin Gortat.

Gortat zagra wreszcie w Meczu Gwiazd? Facebook/Sportpl ?

Przed rokiem Gortat otrzymał 136 168 głosów, co dało mu piąte miejsce wśród środkowych na Zachodzie. Wygrał wówczas Andrew Bynum z Los Angeles Lakers - 1 051 945 głosów.

W tym roku dostać się do Meczu Gwiazd będzie Gortatowi jeszcze trudniej, bo NBA zmieniła zasady głosowania. Kibice nie będą głosować, jak do tej pory, na dwóch skrzydłowych i środkowego, a po prostu wybiorą trzech zawodników podkoszowych. Zmiana zasad związana jest z tym, że wielu środkowych występuje w swych klubach na pozycji wysokiego skrzydłowego bądź odwrotnie - tzw. fałszywi środkowi grają jako skrzydłowi, więc trudno ich jednoznacznie sklasyfikować.

Gortatowi będzie trudniej z tego względu, że na Zachodzie od tego sezonu gra najlepszy środkowy ligi Dwight Howard (obecnie Los Angeles Lakers), który przed rokiem zebrał najwięcej głosów.

Głosować można na stronie NBA.com/ASB , za pomocą specjalnej aplikacji na Facebooku oraz na Twitterze poprzez dodanie do tweeta tzw. hashtagu #NBABALLOT. Głosować można raz dziennie.

Głosowanie trwa do 14 stycznia, wyniki zostaną ogłoszone trzy dni później. Mecz Gwiazd odbędzie się 17 lutego w Houston.

Więcej o: