EuroBasket 2009. Rosja ograła Turcję, ale w MŚ zagrają rywale

Rosja pokonała Turcję 89:66 i zajęła ostatecznie siódme miejsce na EuroBaskecie w Polsce.

Dla obu drużyn mecz teoretycznie nie miał żadnego znaczenia. Turcy jako gospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata udział w turnieju mieli zapewniony. Rosjanie bez względu na to czy zajęliby siódme czy ósme miejsce i tak bezpośrednio do mistrzostw świata by nie awansowali.

Koszykarze Davida Blatta walczyli jednak o jak najlepszą lokatę, bo chcieli pokazać, że zależy im na dzikiej karcie. 13 grudnia okaże się, które cztery ekipy zostaną zaproszone na mistrzostwa świata. - Jeśli ktoś widział jak gramy, to wie, że powinniśmy dostać dziką kartę. Jeśli jej nie dostaniemy, to będzie zbrodnia - mówił David Blatt.

Rosjanie Turcję pokonali wysoko - 89:66. 26 punktów dla zwycięzców zdobył Witalij Fridzon - trafił aż siedem razy za trzy (Rosjanie trafili aż 16 rzutów z dystansu). Po 16 punktów dołożyli Anton Ponkraszow i Aleksiej Zozulin. Najwięcej - 24 punkty dla Turcji zdobył Omer Asik.

Finał EuroBasketu: giganci kontra młodzież ?