EuroBasket 2009. Longoria Parkera nie zobaczyła

Francuzi grający rezerwowym składem pokonali grającą również bez czołowych zawodników Chorwacją 69:62.

Na ostatni mecz turnieju przyjechała żona Tony'ego Parkera - Eva Longoria. Męża w meczu o piąte miejsce na parkiecie nie zobaczyła, bo trener Vincent Collet dał pograć zawodnikom z ławki, a gwiazdy odpoczywały. Francuzi zagrali też bez Diawa, który w sobotnim meczu z Turcją skręcił kostkę. Ani na moment nie wyszedł też Florent Pietrus, a tylko dziewięć minut grał Ronny Turiaf.

Bez czołowych zawodników zagrała też Chorwacja. Najlepszy strzelec ekipy Jasmina Repesy Roko Leni Ukić cały mecz oglądał przebrany w dres (ma problemy z pachwiną), a ni na moment nie wyszedł pierwszy rozgrywający Zoran Planinic.

Obaj trenerzy mogli pozwolić sobie na grę rezerwami, bo mecz był tylko o prestiż. Oba zespoły zakwalifikowały się do mistrzostw świata. Francuzi szybko objęli wysokie prowadzenie, które utrzymali do samego końca. Grali na luzie, efektownie. Skuteczny był Antoine Diot (18 punktów), niezwykle efektownie grał Nando De Colo (15 pkt.), który na koniec drugiej kwarty trafił równo z końcową syreną z połowy boiska.

Najwięcej punktów dla Chorwacji - 18 zdobył Davor Kus.

Francuzi pokonali Turków - w walce o Mistrzostwa Świata ?