EuroBasket 2009. Macedonia - Niemcy 86:76

Macedończycy pokonali Niemców i zachowali szanse na awans do kolejnej fazy turnieju. W meczu o wszystko we wtorek zagrają z Rosją.

Macedonia walczyła o być albo nie być w turnieju. Koszykarze trenera Jovicy Arsica przed drugą kolejką spotkań w grupie E jako jedyni nie mieli zwycięstwa na swoim koncie i każda porażka oznaczała dla nich pożegnanie z turniejem.

Macedończycy od początku meczu zaskoczyli rywali twardą obroną - odpowiedzią Niemców były rzuty z dystansu. Cztery trójki trafił Steiger, a po dwie Schaffartzik i Greene, ale Macedończycy z zza linii 6,25 trafiali równie dobrze (oba zespoły po 11 celnych rzutów).

O zwycięstwie Macedonii zadecydowała dobra gra pod koszem. Antić i Massey ogrywali środkowych Niemiec i albo zdobywali punkty, albo faulowani wykorzystywali rzuty wolne. Liczni kibice Macedonii już w czwartej kwarcie cieszyli się ze zwycięstwa. Jeszcze przed końcową syreną śpiewali: Deutschland, Deutschland auf wiedersehen (Niemcy, Niemcy do widzenia).

Najskuteczniejszy w ekipie Macedonii był Vrbica Stefanow, który zdobył 25 punktów (trafił cztery razy za trzy). Najwięcej, 14-punktów dla Niemiec rzucił Lucca Staiger.

EuroBasket. Słowenia rozgromiła Litwinów ?