Polacy zmietli rywali z boiska! Awans na mistrzostwa Europy coraz bliżej

Koszykarska reprezentacja Polski jest już o krok od awansu na mistrzostwa Europy. W środę biało-czerwoni pewnie pokonali Rumunię 91:61.

Zawodnicy Mike'a Taylora w Hiszpanii (turniej kwalifikacyjny z racji na pandemię rozgrywany jest przez wszystkie zespoły w jednym miejscu) nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń.

Zobacz wideo Grosicki: Przeżywam, że nie gram. Sytuacja jest ciężka [Sekcja Piłkarska #73]

Już w pierwszej kwarcie Polacy odskoczyli rywalom na 17 punktów i w każdej kolejnej partii przewagę te sukcesywnie powiększali. Zarówno w obronie, jak i ataku imponował przede wszystkim Michał Sokołowski.

Piotr Żyła skomentował swoje podium w Ruce. Zrobił sobie zdjęcie ze św. MikołajemŻyła skomentował konkurs. Było o św. Mikołaju, dmuchaniu i d...

Polska blisko awansu

Biało-czerwoni mieli mecz pod kontrolą od początku do końca, ostatecznie wygrywając 91:61 (24:7, 21:17, 26:23, 20:14). Awans na Eurobasket 2022 mogą wywalczyć już w poniedziałek, kiedy zmierzą się z Izraelem, oczywiście pod warunkiem, że w tym spotkaniu również odniosą zwycięstwo.

W sobotę Taylor nie mógł skorzystać z usług Mateusza Ponitki, u którego podejrzewa się zarażenie koronawirusem. Wynik testu nie był jednoznaczny, więc Polak musi teraz poczekać na rezultat kolejnego badania. Jego występ przeciwko Izraelowi wciąż jest zagrożony.

Z każdej z ośmiu czterozespołowych ekip trzy najlepsze wywalczą awans na Eurobasket (organizowany przez Niemcy, Czechy, Gruzję i Włochy). Polacy po trzech meczach zajmują drugie miejsce, za Izraelem a przed Hiszpanią oraz Rumunią.

Tabela:

  • 1. Izrael 3 mecze, 6 punktów, bilans: 3-0
  • 2. Polska 3, 5, 2-1
  • 3. Hiszpania 3, 3, 1-2
  • 4. Rumunia 3, 3, 0-3
Więcej o: