EuroBasket 2011. Koniec ME dla Polaków. Brytyjczycy zebrali awans

Reprezentacja Polski przegrała z Wielką Brytanią 81:88 i straciła szanse na awans do drugiej fazy turnieju. Polaków rozbił duet Loul Deng - Joel Freeland, a także słaba postawa w walce o zbiórki. Najlepszym strzelcem reprezentacji Polski był Dardan Berisha - rzucił 19 punktów.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Polscy koszykarze przegrali z Brytyjczykami i stracili szanse na awans do drugiej rundy turnieju. Polacy dali się zdominować w walce o zbiórki (46:25), mieli problem z zatrzymaniem nie tylko Luola Denga (28 punktów), ale też środkowego Joela Freelanda (27). Podkoszowy Unicaja Malaga trzy, cztery metry od kosza mylił się niezwykle rzadko, w końcówce, gdy mecz był jeszcze na styku trafił trójkę z rogu boiska.

- To był bardzo trudny mecz. Wielka Brytania zagrała dzisiaj naprawdę świetnie. Szczególnie dwaj liderzy - Luol Deng oraz Joel Freeland. W ostatniej kwarcie popełniliśmy zbyt dużo błędów. Ja też zbyt wiele razy się myliłem - powiedział po meczu Thomas Kelati.

19 punktów dla reprezentacji Polski zdobył Dardan Berisha, ale ani on ani jego koledzy w końcówce nie byli w stanie pokonać napierających Brytyjczyków. Po 15 punktów zdobyli Hrycaniuk i Koszarek, 14 miał Kelati. Największą bolączką Polaków były zbiórki - zaledwie pięć w ataku, w sumie 20 to na tym poziomie rywalizacji zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie.

- Wiedzieliśmy, że to jest dla nas mecz o wszystko. Trudno mi coś powiedzieć o tym meczu. Przegraliśmy i wracamy do domu - powiedział po meczu Ales Pipan, trener Polaków.

- Popełniliśmy mnóstwo strat, fatalnie zagraliśmy na tablicach. Brytyjczycy zebrali dużo więcej piłek i nie potrafiliśmy z tym nic zrobić - dodał Pipan.

Polacy na EuroBaskecie wygrali dwa mecze - z Portugalią i Turcją. Przegrali z faworytami do końcowego zwycięstwa Hiszpanami i Litwinami, a także w poniedziałek z Brytyjczykami. Bilans 2-3 jest i tak o wiele lepszy niż spodziewano się przed wylotem kadry na ME.

Dirkules, brytyjski LeBron i inni - największe gwiazdy EuroBasketu (WIDEO) ?

Więcej o: