EuroBasket 2011. Luol Deng zagra dla Wielkiej Brytanii

Brytyjska Federacja Koszykarska załatwiła ubezpieczenie dla Luola Denga i skrzydłowy Chicago Bulls zagra w kadrze podczas mistrzostw Europy na Litwie. Wielka Brytania jest grupowym rywalem Polski.

Gortat wciąż bez ubezpieczenia ?

Deng napisał w środę na swojej stronie internetowej, że "istotne przeszkody prawne" udało się przezwyciężyć i może już zagrać na turnieju. - Gra dla reprezentacji zawsze była dla mnie niezwykle ważna, dlatego cieszę się, że udało nam się rozwiązać ten problem - napisał Deng.

Skrzydłowy Chicago Bulls jest czołowym zawodnikiem brytyjskiej kadry. Zadebiutował w niej w 2007 roku, a w 2010 roku wywalczył awans na EuroBasket na Litwie. Będzie to jego pierwszy tak duży międzynarodowy turniej w karierze. Na mistrzostwach Europy miał wystąpić już dwa lata temu w Polsce, ale z udziału w turnieju wykluczyła go kontuzja.

W szerokiej kadrze, która przygotowuje się do EuroBasketu jest też Ben Gordon. Zawodnik Detroit Pistons do tej pory konsekwentnie odmawiał gry dla Wielkiej Brytanii, ale ponoć teraz zmienił zdanie. Nie wiadomo jednak, czy brytyjska federacja znajdzie pieniądze na pokrycie jego ubezpieczenia.

Wielka Brytania jest grupowym rywalem Polski, z którą zagra 5 września. W grupie A są także mistrzowie Europy Hiszpanie, wicemistrzowie świata Turcy, gospodarze turnieju Litwini oraz zespół z dodatkowych kwalifikacji.

Wsad za wsadem, czyli gwiazdy NBA na Filipinach [GALERIA]

Więcej o: