NBA. Pięciu graczy, którzy dostali najwyższe podwyżki

Blisko 14 mln dol. - o tyle więcej wpłynie na konto rekordzisty w rankingu graczy, którzy otrzymali najwyższą podwyżkę w NBA.
DeMarcus Cousins i Tyreke Evans DeMarcus Cousins i Tyreke Evans RICH PEDRONCELLI/AP

DeMarcus Cousins

8 784 277 dol. - dokładnie taką podwyżkę dostanie w tym sezonie DeMarcus Cousins. Środkowy Sacramento Kings w poprzednim sezonie zarabiał niespełna pięć mln dolarów, za obecne rozgrywki na jego konto wpłynie 13 701 250 dol.

NBA NBA CARLOS OSORIO/AP

Eric Bledsoe

10 373 527 dol. - o tyle więcej wpłynie na konto Erika Bledsoe. Rozgrywający Phoenix Suns z szóstego gracza swojej drużyny pod względem pensji stał się numerem jeden. W tym sezonie ma zarobić 13 mln dol. 5,5 mln. dol. więcej niż drugi najlepiej zarabiający gracz Suns - Goran Dragić.

Gordon Hayward po zwycięskim rzucie z Cavaliers Gordon Hayward po zwycięskim rzucie z Cavaliers RUSSELL ISABELLA

Gordon Hayward

11 293 817 dol. - to podwyżka dla Gordona Haywarda. Utah Jazz nie chcieli przedłużyć umowy ze swoim obwodowym w zeszłym roku, latem tego roku byli zmuszeni wyrównać ofertę Charlotte Hornets. Za cztery lata Hayawrd dostanie ponad 62 mln. dol.

Miami Heat - Indiana Pacers w meczu nr 4 finałów Konferencji Wschodniej Miami Heat - Indiana Pacers w meczu nr 4 finałów Konferencji Wschodniej Fot. Steve Mitchell

Paul George

12 517 997 dol. - taka podwyżka absolutnie należała się Paulowi George'owi, który błyskawicznie stał się jedną z największych gwiazd ligi. Ale też i jeden z największych pechowców - lider Indiana Pacers ma niemal cały sezon z głowy przez poważną kontuzję, której doznał podczas sparingu kadry USA.

Chandler Parsons Chandler Parsons JOHN RAOUX/AP

Chandler Parsons

13 773 500 dol. - podwyżka dla Chandlera Parsonsa robi wrażenie, ale trzeba pamiętać, że to jego pierwsze wielkie pieniądze w NBA. Wybrany z 38. numerem draftu w 2011 roku przez Houston Rockets do tej pory zarobił w sumie 2 664 750 dol., w żadnym roku kontraktowym na jego konto nie wpłynęło więcej niż 930 tys. dolarów. Latem podpisał trzyletnią umowę z Dallas Mavericks. W tym sezonie zarobi 14,7 mln dol. Jest najlepiej opłacanym graczem Mavs. Dirk Nowitzki, który zgodził się na obniżkę pensji, by w Dallas mogli grać lepsi koszykarze, zarobi blisko 5 mln dol. mniej.