Staples Center

Phoenix Suns

Wi�cej o wydarzeniu

NBA. Wsad Gortata wśród najlepszych akcji dnia

Dynamiczny wsad Marcina Gortata ponad bezradnym Ronem Artestem - ta akcja znalazła się na trzecim miejscu w zestawieniu pięciu najlepszych zagrań dnia. Polak zdobył aż 24 punkty w niezwykle zaciętym spotkaniu z Los Angeles Lakers, które Phoenix Suns przegrali po trzech dogrywkach 137:139.

NBA. Kolejny krok w karierze Gortata

Gortat nie pobił swojego rekordu punktów (25), ani zbiórek (18), ale wtorkowe spotkanie było kolejnym krokiem w jego karierze. Takim, jak styczniowe z Boston Celtics, kiedy Suns wygrali, a "Polski Młot" miał 19 punktów i 17 zbiórek - pisze Łukasz Cegliński z "Gazety Wyborczej" i Sport.pl po meczu Los Angeles Lakers - Phoenix Suns (139:137 po trzech dogrywkach). Marcin Gortat zdobył w nim 24 punkty i miał 16 zbiórek.

NBA. Wielki mecz Gortata! Suns przegrali po trzech dogrywkach

Phoenix Suns odrobili 21 punktów straty z trzeciej kwarty, ale po trzech zaciętych dogrywkach przegrali w Los Angeles z Lakers 137:139. Marcin Gortat zagrał rewelacyjnie - rzucił 24 punkty, miał 16 zbiórek w 53 minuty. To jego 16 double-double w barwach Suns i 22 w karierze.