Euroliga. Asseco Prokom Gdynia - Olympiakos Pireus 70:86. Koniec bajki Prokomu

Komentarze
Od?wie?
60
Najwięcej punktów dla Prokomu rzucili Logan (18), Woods (16) i Ewing (14). Liderem Olympiakosu był Josh Childress, który zdobył 22 punkty.

21:37 Prokom przegrywa 70:86 i żegna się z Euroligą. Piękna przygoda gdyńskiego klubu z najlepszą koszykówką w Europie dobiegła końca. Olympiakos po raz czwarty z rzędu zagra w Final Four w maju w Paryżu.

21:35 70:86 Kibice głośno klaszczą i krzyczą ?Dziekujemy, dziękujemy?. Jest za co dziękować, bo Prokom dokonywał w tym sezonie rzeczy historycznych. Pokonał wielki Real Madryt, jako pierwsza Polska drużyna awansował do najlepszej ósemki Euroligi i wygrali mecz.

21:34 68:82 Minuta do końca, można już powiedzieć, że Prokom z Euroligą się żegna.

21:30 65:80 Olympiakos opanował sytuację, znów prowadzi wysoko, 18. punktami. Trójkę trafił Woods, ale to goście dyktują warunki. 2,5 minuty do końca meczu.

21:27 62:77 Przewaga Olympiakosu znów wzrasta do 15. punktów. Kolejny błąd Hrycaniuka, sędziowie odgwizdali mu błąd kroków.

21:24 62:75 Childress w akcji 2+1, Logan nie trafia z dystansu, a Hrycaniuk fauluje przy zbiórce. Do końca meczu pięć minut.

21:23 62:72 Teodosić odpowiada trójką. Stalowe nerwy ma ten młody Serb. przypomnijmy, że Teodosić był najlepszym koszykarzem reprezentacji Serbii, która wywalczyła srebrny medal na wrześniowym EuroBaskecie w Polsce.

21:23 62:69 Ewing za trzy! Hala żyje, Prokom wrócił do gry!

21:22 59:69 Hrycaniuk za dwa spod kosza i już tylko minus 10.

21:21 57:69 Childress fatalnie pudłuje wsad w kontrze.

21:19 57:68 Woods znów za trzy! To trzeci celny rzut z dystansu Prokomu w tej kwarcie, przewaga Olympiakosu zaczyna topnieć. W tej chwili to 11 punktów, to najmniej od drugiej kwarty.

21:18 54:68 Woods za trzy, Prokom znów odrobinę zmniejsza straty. Olympiakos gra długie akcje, stara się kontrolować grę.

21:16 51:68 Dobra zespołowa akcja Prokomu i trójka Ewinga na początku czwartej kwarty.

21:13 48:66 Logan nie trafia za trzy z rogu i po trzech kwartach Olympiakos nadal prowadzi 18. punktami. Grecy coraz bliżej awansu do Final Four Euroligi. W najlepszej czwórce jest już Barcelona, która wyeliminowała Real Madryt.

21:11 46:64 Niespełna dwie minuty do końca, nadal wysoka przewaga Olympiakosu. Prokom nie ma pomysłu jak zatrzymać Childressa, który gra swój najlepszy mecz w serii. Trafia z niesamowitych pozycji.

21:08 46:60 Trudne podanie Woodsa do Vardy, ale są punkty dla Prokomu.

21:06 44:59 Woods z trudnej pozycji za trzy, ale momentalnie odpowiada Teodosić. Też za trzy.

21:03 41:56 Prokom bardzo powoli odrabia straty. Lepiej współpracują Ewing i Logan w ataku, potrzeba jeszcze tylko, by do zdobywania punktów włączył się niewidoczny do tej pory Qyntel Woods.

21:02 39:54 Dobry moment Prokomu i pięć punktów z rzędu gospodarzy.

21:01 34:54 Childress za dwa i przewaga Olympiakosu rośnie do 20 punktów. Szkoda prostych strat Prokomu w ataku.

20:58 34:50 Dobra obrona Prokomu przynosi rezultaty. Olympiakos przez dwie minuty bez punktu.

20:54 32:50 Rozpoczynamy trzecią kwartę. Na razie blisko Final Four w Paryżu koszykarze Olympiakosu. Pawna udziału w najlepszej czwórce Euroligi jest już Barcelona, która w Madrycie pokonała Real 84:78, a serię wygrała 3:1.

20:41 W pierwszej połowie dla Prokomu punktowali: Logan 12, Zamojski 7, Jagla 4, Woods 4, Burrell 2, Łapeta 2, Varda 1. Najwięcej dla Olympiakosu: Schortsanitis 12 i Childress 11.

20:39 32:50 Prokom przegrywa po pierwszej połowie 18. punktami. W ataku gra Prokomu nie wygląda aż tak źle, gorzej jest z defensywą i zastawieniem deski. Rywale mają aż o 10 piłek zebranych więcej. W drugich 20 minutach trener Pacesas będzie miał problem z dobrą rotacją pod koszem, bo nie będzie mógł skorzytać z Adama Łapety, który bardzo szybko złapał pięć fauli.

20:35 32:50 Cztery punkty z rzędu Zamojskiego. Dobra zmiana Polaka, ale z rogu trafia Teodosić. Do końca pierwszej połowy pięć sekund, Pacesas bierze czas.

20:32 28:47 Na 1:20 przed końcem trener Pacesas bierze czas. Jego koszykarze bronią odrobinę lepiej, ale nadal problemem jest zastawienie deski. Prokom musi jeszcze spróbować zmniejszyć straty w tej części gry, by po przerwie odrabianie strat nie było mission impossible.

20:29 26:45 Big Sofo wykorzystuje swoją przewagę pod koszem i Prokom przegrywa już 19. punktami.

20:27 26:43 Szybki koniec meczu dla Adama Łapety - polski środkowy ma na swoim koncie już pięć fauli. To spory problem dla trenerów Prokomu, którzy mają ograniczoną rotacją pod koszem.

20:25 26:39 Zamojski z rogu za trzy!

20:22 23:39 To już 16 punktów przewagi Olympiakosu, a za nami 16 minut meczu. Strefa Prokomu jest dziurawa i pasywna. W ostatniej akcji przed timeoutem Mavrokefalidis zdobył punkty po podaniu za plecy Łapety. Słaba komunikacja graczy wysokich otwiera Olympiakosowi drogę do łatwych punktów spod kosza.

20:20 23:36 Prokom broni strasznie pasywną strefą, od razu wykorzsytuje to Theo Papaloukas, który trafia z dystansu.

20:18 23:33 Szalony, a zarazem szczęśliwy rzut Logana z dystansu - to pierwsze punkty Prokomu w drugiej kwarcie. Trener Pacesas znów wprowadza Adama Łapetę, bo wśród gości na barkiecie jest ?Baby Shaq? - Sofoklis Schortsanitis.

20:16 20:33 Prokom już od 2,5 minuty nie zdobył punktu, rywale w tej kwarcie rzucili ich już pięć.

20:15 20:31 Kleiza za 3 i przewaga Olympiakosu rośnie do 11 punktów.

20:14 20:28 Ropoczęła się druga kwarta. Prokom zaczyna od dobrej strefy w obronie i niecelnego rzutu Logana.

20:11 Brakuje gry zespołowej Prokomu (tylko 1 asysta). Najlepszym strzelcem Gdynian jest David Logan - 9 punktów. Najwięcej dla Olympiakosu rzucił Josh Childress, także 9 punktów.

20:10 20:28 Ewiing nie trafia z własnej połowy i Prokom po pierwszych 10 minutach przegrywa 20:28.

20:08 18:26 Jagla przytomnie pod koszem zbiera i dobija niecelny rzut Woodsa. Childress niesamowicie wchodzi pod kosz i strata Prokomu rośnie do ośmiu punktów.

20:07 16:24 Kolejna strata Prokomu, tym razem faul w ataku Ratko Vardy, a w odpowiedzi Kleiza za 3.

20:03 15:21 Olympiakos zaczyna dyktować warunki, dobra defensywa Greków otwiera im drogę do kontrataków. Sześć punktów to najwyższe prowadzenie w meczu.

20:00 15:15 Ależ wsad Qyntela Woodsa i Prokom doprowadza do remisu.

19:57 11:15 Jagla przełamuje strzelecką niemoc Prokomu, ale warunki zaczyna dyktować Olympiakos. Koszykarze z Pireusu bronią o wiele lepiej niż w meczu numer trzy. Czas bierze trener Pacesas. Na parkiecie ?szczęśliwe? cheerleaderki Chimek.

19:53 9:10 Przewinienie techniczne dla Burrella. Amerykanin boleśnie upadł na parkiet, sędziowie nie zareagowali. Zdenerwowany Burrell zaczął wrzeszczeć na sędziów i został za to ukarany.

19:52 7:8 Łapeta blokuje próbującego pakować Childressa!

19:49 7:8 Osiem punktów z rzędu Olympiakosu to efekt błędów koszykarzy Prokomu. Niefrasobliwe podanie w ataku, błędy w zastawieniu i Grecy bardzo szybko wrócili do gry.

19:48 7:0 Świetny początek Prokomu. Wsad w kontrze Davida Logana, a po chwili Łapeta z półdystansu.

19:46 3:0 Zaczęli! Pierwszą akcję ma Prokom i od razu punkty Logana!

19:44 Trenerzy dają ostatnie wskazówki przed meczem, za chwilę rozpocznie się kolejny arcyważny mecz dla Asseco Prokomu.

19:43 Trener Pacesas zwycięskiej piątki nie zmienił. Prokom rozpocznie w składzie: Logan, harrington, Woods, Burrell i Łapeta.

19:41 Trener Giannakis dokonał zmiany w pierwszej piątce, Scooniego Penna zastąpi Izraelczyk Yotam Halperin. Olympiakos zacznie piątką: Teodosić, Halperin, Childress, Kleiza i Schortsanitis.

19:38 Początek spotkania za 7 minut. Bez względu na wynik będzie to ostatni mecz Prokomu przed własną publicznością. Ewentualny piąty mecz odbędzie się w Pireusie, a gospodarzem Final Four jest Paryż.

19:36 Trwa prezentacja zawodników, w gdyńskiej hali jest niesamowicie głośno. Trybuny są już niemal wypełnione po brzegi.

19:34 Przypomnijmy, że dla Prokomu to kolejny mecz o być albo nie być. W rywalizacji do trzech zwycięstw Olympiakos prowadzi 2:1 i jeśli dziś wygra, to on pojedzie na Final Four do Paryża. Grecki zespół chce za wszelką cenę wygrać już dziś, bo meczu numer 5 się obawia. - Pozwoliliśmy zagrać Prokomowi tak, jak lubi, ale jestem pewien, że w czwartek nie powtórzymy już tak słabego początku. Napór przeciwnika przetrwamy bez strat i wygramy. Wolałbym uniknąć meczu nr 5, który będzie loterią - przestrzegał przed spotkaniem Milos Teodosić. Gospodarzem ewentualnego meczu numer 5 będzie Olympiakos.

19:31 Qyntel Woods jest najlepszym zawodnikiem trwającej fazy play-off Euroligi pod względem sumy statystyk. Tzw. ranking eval u Woodsa wynosi 25,67, drugi w klasyfikacji jest Milos Teodosić z Olympiakosu (23,33)

19:28 Hala w Gdynii powoli się wypełnia, koszykarze cały czas się rozgrzewają, gracze Olympiakosu rzucają teraz z dystansu.

19:26 Dziś oprócz meczu Prokomu także pozostały trzy ćwierćfinały. W Madrycie Real gra z Barceloną, w Belgradzie Partizan z Maccabi Tel Awiw, a w Vitorii Caja Laboral z CSKA Moskwa. W swoich parach 2:1 prowadzą koszykarze Barcelony, Partizana oraz CSKA i jeśli dziś zwyciężą, zagrają w majowym Final Four w Paryżu.

19:25 W sukces Prokomu w dzisiejszym meczu wierzą nie tylko kibice i zawodnicy gdyńskiego klubu, ale też cheerleaderki Chimek Moskwa, które w przerwach tańczą na parkiecie. Więcej tutaj

19:23 Mecz rozpocznie się o godz. 19.45. Na razie trwa rozgrzekwa zawodników obu drużyn.

Przed meczem:

We wtorek Prokom pokonał Greków 81:78 i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa już tylko 1:2. - Byliśmy w 100 proc. gotowi na to, żeby zagrać na 100 proc. - mówił rezerwowy środkowy Adam Hrycaniuk.

Dziś Prokom znów musi zagrać na co najmniej 100 procent by pokonać Greków. - Wyciągnęliśmy wnioski z meczu numer trzy, wiemy, co zrobiliśmy źle, teraz musimy to tylko zastosować w grze - mówił przed meczem numer 4 gwiazdor Olympiakosu Josh Childress.