Euroliga. Rewanż Stelmetu. Jest druga wygrana w Eurolidze [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• czwartek, 21 listopada 2013
  • 40. min.

Stelmet w następnym meczu zagra u siebie z Unicają Malaga. Spotkanie zaplanowano na czwartek 28 listopada.

• 40. min.

Świetna trzecia kwarta i bardzo mądra gra w czwartej kwarcie sprawiła, że Stelmet wygrał swój drugi mecz w Eurolidze. 19 punktów rzucił Dragicevic, a 14 miał Eyenga, który nie tylko latał nad głowami obrońców Bayernu, ale i ciężko pracował w obronie.

• 40. min.

71:78 Stelmet wygrywa! To druga wygrana koszykarzy z Zielonej Góry w tej edycji Euroligi i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. A Bayern po raz pierwszy przegrał przed własną publicznością w tym sezonie.

• 40. min.

68:77 Staiger trafia za trzy, ale Stelmet mdrye w ataku, gra długie akcje. Rywale będą faulować.

• 38. min.

62:75 Udana akcja Zamojskiego, który wbił się pod kosz między trzech obrońców. A po chwili kontra! Koszarek przerywa podanie, do piłka dopada Eyenga i trafia po dwutakcie. Jest 13 punktów przewagi Stelmetu i mniej niż trzy minuty do końca.

• 37. min.

60:71 Znów 11 punktów przewagi. Dragicevic trafia spod kosza po dwójkowej akcji z Zamojskim.

• 36. min.

60:69. Ależ Blok Eyengi w kontrze!

• 35. min.

59:69 Dragicevic uciekł obrońcy po linii końcowej i trafił spod kosza.

• 35. min.

59:67 Trener Bayernu bierze czas. Svetislav Pesic szuka sposobów na solidną dziś obronę Stelmetu. 5 minut do końca. Czy będzie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo graczy z Zielonej Góry?

• 34. min.

57:66 Cel trafia za trzy, o tablicę! Ważne punkty.

• 33. min.

57:63 Przewaga Stelmetu topnieje po dwóch celnych rzutach Bryanta.

• 32. min.

55:63 Stelmet wytrzymuje początek czwartej kwarty, całkiem solidnie broni zaliczki, do tego wymusza faule Bayernu. Przydałyby się jeszcze punkty.

• 30. min.

52:63 po trzech kwartach Stelmet wygrał tę część meczu aż 32:17. Świetna zespołowa koszykówka, solidna obrona, która napędza kontry kończone często powietrznymi ewolucjami Eyengi. Dobrze grają Koszarek i Zamojski.

• 29. min.

50:61 Hrycaniuk znów trafia spod kosza. Stelmet odskakuje na 11 punktów!

• 28. min.

50:59 Porywająca koszykówka Stelmetu. Najpierw dwójkowa akcja Zamojskiego z Hrycaniukiem, a potem powietrzne popisy Eyengi.

• 27. min.

48:55 Kolejny celny rzut Koszarka z półdystansu. Na swoim koncie ma już 13 punktów.

• 27. min.

45:53. Rośnie przewaga Stelmetu. Dragicević wymusza faule i trafia z linii rzutów wolnych.

• 15. min.

45:50 Brackins za trzy, a po chwili Eyenga przechwycił podanie koszykarzy Bayernu, a w kontrze trafił Zamojski. Dobry fragment Stelmetu.

• 23. min.

43:45 Cztery punkty z rzędu Eyengi - najpierw po wsadzie, a potem spod kosza po świetnym podaniu Zamojskiego. Stelmet prowadzi.

• 23. min.

43:39. Szybki i skuteczny początek w wykonaniu obu drużyn. Trójki wpadają z obu stron.

• 21. min.

35:34 Stelmet zaczyna drugą połowę od "trójki" Zamojskiego.

• 21. min.

Gramy! Trzecia kwarta!

• 20. min.

PRZERWA. Minimalna przewaga Bayernu. Stelmet gra przyzwoity mecz, choć momentami ma spore problemy ze zdobywaniem punktów i fatalnie zbiera. Walkę o zbiórki Bayern wygrywa 28:12, z kolei Stelmet ma aż sześć przechwytów (przy żadnym rywali). Najwięcej punktów dla Bayernu rzucił Djedovic (8), a po osiem punktów dla Stelmetu zdobyli Dragicevic i Koszarek.

• 20. min.

35:31 po pierwszej połowie. W ostatniej akcji Zamojski nie trafił z ośmiu metrów za trzy.

• 20. min.

35:31 Uvalin bierze czas i rysuje akcje na ostatnie 7,8 sekundy.

• 18. min.

34:27 Niepilnowany Benzing trafia za trzy, a trener Mihailo Uvalin bierze czas. Bayern wykorzystuje słabszy moment Stelmetu w ataku.

• 17. min.

31:27 Bryant trafia spod kosza, a Bayern odskakuje na sześć punktów.

• 16. min.

27:25 Brackins dziś bez błysku. Wraca teraz na ławkę, bo ma już trzy przewinienia.

• 15. min.

27:23 Bryant dobrze zastawił się pod koszem, minął Hrycaniuka, zdobył punkty i jeszcze wymusił faul Polaka.

• 14. min.

24:21 Sześć punktów z rzędu dla Bayernu. Gospodarze wykorzystali straty Stelmetu i trafiali z kontr.

• 13. min.

18:21. Sroka znów uciekł wzdłuż linii końcowej i trafił spod kosza.

• 12. min.

18:19 Dobra obrona, skuteczny atak Stelmetu. Sroka wyrwał piłkę w obronie, a Walker trafił nad wyższymi rywalami.

• 11. min.

18:17 Świetne podanie Hrycaniiuka do wybiegającego za pleców obrońcy Sroki. Ten był jeszcze faulowany, ale rzutu wolnego nie trafił.

• 10. min.

16:15 po pierwszej kwarcie. Stelmet wybronił trzy akcje z rzędu w ostatnich 30 sekundach. Zielonogórzanie grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszym starciu obu drużyn.

• 9. min.

16:15. Jest odpowiedź Bayernu. Staiger za trzy, Troutman za dwa.

• 7. min.

11:15 Ależ seria Stelmetu. Dziewięć punktów zdobytych z rzędu. Ostatnie, po trójce Zamojskiego.

• 6. min.

11:12 Stelmet odzyskuje prowadzenie. Dwie dobre akcje w obronie, a w ataku rozszalał się Eyenga. Najpierw trafił po akcji tyłem do kosza, a chwilę później popisał się wsadem.

• 5. min.

11:8 Djedovic skuteczny w kontrze i Bayern utrzymuje trzypunktowe prowadzenie.

• 5. min.
  • 3. min.

7:4 Delaney najpierw trafia za trzy, a po chwili za dwa po wejściu pod kosz i Bayern szybko wychodzi na prowadzenie.

• 2. min.

0:4 Dwie straty i niecelny rzut z dystansu Benzinga. Tak zaczął Bayern. A Koszarek rzutem z sześciu metrów powiększa przewagę Stelmetu.

• 0:2 Stelmet zaczyna od punktów Dragicevicia, który łatwo wszedł pod kosz i trafił spod obręczy.

• 1. min.

Gramy!

• Pierwsza piątka Stelmetu: Eyenga, Dragicevic, Brackins, Zamojski, Koszarek

• Stelmet wygrał jeden z pięciu meczów w Eurolidze. W grupie zajmuje ostatnie miejsce. Koszykarze z Zielonej Góry stracili w pięciu spotkaniach w sumie 417 punktów - najwięcej ze wszystkich drużyn. Nastroje w ostatnich tygodniach się poprawiły - Stelmet pokonał Montepaschi i był blisko sprawienia sensacji w starciach z Galatasaray i Olympiakosem. Teraz czas na kolejne zwycięstwo.

• W pierwszej rundzie zespół z Monachium nawet nie musiał wchodzić na najwyższe obroty, by zacząć swój nowy euroligowy rozdział od zwycięstwa w Zielonej Górze - 94:73.

• Nikt nie zdobył Monachium. Dziś Stelmet spróbuje

Pięć zwycięstw w lidze, dwa w Eurolidze - oto komplet koszykarzy Bayernu Monachium ze spotkań rozgrywanych w tym sezonie we własnej hali. Dziś o 20.15 trybuny blisko siedmiotysięcznej Audi Dome wypełnią się po brzegi i będą tam też kibice z Zielonej Góry. Ich drużyna - Stelmet zrobi wszystko, żeby zepsuć serię Bawarczyków. Po ostatnich dobrych meczach mistrzowie Polski nabierają pewności siebie i jeszcze wierzą w awans do Top 16 Euroligi. Oby Bayern znów boleśnie nie sprowadził mistrzów Polski na ziemię.