Eliminacje ME koszykarzy. Polska wygrała z Estonią mecz o 1. miejsce [ZAPIS RELACJI]

78 : 64
Terminarz

• środa, 07 września 2016
  • 40. min.

Po trzech kolejkach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy Polska prowadzi w grupie D z kompletem zwycięstw i jest na dobrej drodze, by wywalczyć awans do kolejnego EuroBasketu.

• 40. min.

Najwięcej punktów dla Estonii zdobył Kitsing - 15.

• 40. min.

17 punktów i 11 zbiórek miał Maciej Lampe, 15 punktów dorzucił Mateusz Ponitka, 14 miał Adam Waczyński, a 13 A.J. Slaughter.

• 40. min.

78:64 - Polska pokonała Estonię, wygrała trzeci mecz eliminacji ME i jest liderem grupy D.

• 40. min.

76:64. Świetne wejście pod kosz Slaughtera! Polacy już tego meczu nie przegrają, walczą o jak najlepszy wynik. To wszystko ma znaczenie w eliminacjach.

• 39. min.

74:64 Ważne punkty Ponitki, ale dobra odpowiedź Kitsinga. Będą emocje w końcówce?

• 38. min.

72:62. Kitsing trafia za trzy, potem Dorbek - sześć punktów z rzędu rywali.

• 38. min.

72:56. Lampe przecina podanie Estończyków i napędza kontrę. Trójką kończy Waczyński!

• 37. min.

69:56. Waczyński trafia dwa ważne rzuty wolne.

• 37. min.

67:56 Waczyński świetnie do Lampego, a ten zdobywa łatwe punkty spod kosza.

• 37. min.

65:56. Lampe nie trafia spod kosza, w odpowiedzi trójka Kurbasa. A potem Kitsing trafia w kontrze. Siedem punktów z rzędu dla Estonii.

• 36. min.

65:51. Sokk trafia dwa rzuty wolne. To pierwsze punkty dla Estonii w czwartej kwarcie.

• 36. min.

65:49. Estończycy przez ponad pięć minut bez punktów.

• 35. min.

65:49. Piąty faul Adam Hrycaniuka. Miał świetny moment na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. W jego miejsce Maciej Lampe.

• 35. min.

15 punktów i 11 zbiórek na razie ma Maciej Lampe.

• 34. min.

64:49 Hrycaniuk dobija i jest 15 punktów przewagi!

• 32. min.

62:49 Coś z niczego - A.J. Slaughter jest mistrzem w takich akcjach. Trzy punkty Amerykanina z polskim paszportem,

• 32. min.

59:49 Hrycaniuk trafia spod kosza, trener Estonii bierze czas, bo Polacy znów złapali swój rytm, a jego drużyna nie może znów się strzelić w lubelskie kosze.

• 31. min.

57:49 Slaughter nad kosz do Ponitki! Tak się zaczyna czwartą kwartę.

• 30. min.

55:49 po trzech kwartach dla reprezentacji Polski. W ostatnich dwóch minutach Polacy wyszli ze sporego kryzysu. Estonia zaczęła konsekwentnie grać swoją koszykówkę i trafia z dystansu, przez moment nawet prowadziła, ale biało-czerwoni zagrali dobrą końcówkę. Ważne punkty Czyża i Slaughtera.

• 29. min.

54:49 A.J. Slaughter trafia za trzy. Dobry moment Polaków w końcówce trzeciej kwarty. Wreszcie!

• 29. min.

51:49. Akcja 2+ Aleksandra Czyża. Ważne punkty dla reprezentacji Polski.

• 28. min.

48:49 Estonia prowadzi, Polacy grają chaotycznie, dużo faulują.

• 28. min.

48:46 Na kłopoty Maciej Lampe? Chyba tak. Rywale nie radzą sobie z nim kompletnie, ale nasz środkowy siada na ławce. Musi choć chwilę odpocząć w drugiej połowie.

• 27. min.

47:44 Zamojski dorzuca dwa rzuty z linii wolnych. Po chwili faul techniczny dla trenera Taylora, który protestował, bo rywale popełnili błąd ośmiu sekund, czego nie zauważyli sędziowie. Szczęśliwie dodatkowy rzut wolny dla rywali niecelny.

• 27. min.

45:44 Koszarek fauluje Hallika przy rzucie za trzy punkty. Estończyk trafia za trzy, dorzuca też punkt z linii rzutów wolnych. Tylko punkt przewagi Polaków.

• 25. min.

44:40 Estończycy grają swoją grę. Kurbas trafia za trzy, przewaga Polaków to już tylko cztery punkty. Czas dla biało-czerwonych.

• 23. min.

42:33 Kitsing trafia za trzy po błędzie Lampego. Ale jest świetna odpowiedź Polaków - Ponitka uciekł obrońcy, dostał świetne podanie od Czyża i są punkty.

• 23. min.

40:30. Waczyński próbuje wykorzystać przewagę wzrostu nad Sokkiem. Nie trafił spod kosza, ale był faulowany. Oba rzuty wolne celne.

• 23. min.

38:30. Nie minęły trzy minuty, a Polacy mają już cztery faule. Do tego po trzy przewinienia mają Czyż i Hrycaniuk. To może być problem.

• 22. min.

38:30 Świetna odpowiedź Polaków - kontratak zakończony punktami Ponitki.

• 22. min.

36:30. Nieco problemów Polaków w ataku na samym początku, Estończycy trafiają za trzy.

• 21. min.

Gramy! Trzecia kwarta.

• 19. min.

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu reprezentacji Polski. Solidna obrona i wykorzystywanie atutów w ataku, czyli Macieja Lampego, który ma już 12 punktów i osiem zbiórek. 7 punktów dorzucił Adam Waczyński, 5 - Tomasz Gielo. Najwięcej dla Estonii rzucił Veideman - 8.

• 19. min.

36:26 po pierwszej połowie prowadzi Polska z Estonią.

• 19. min.

36:26 Lampe wymusił faul rywala pod koszem, są rzuty wolne. Oba celne.

• 18. min.

34:24 Lampe znów skuteczny! Tak trzeba grać.

• 18. min.

32:24 Ważne punkty Lampego spod kosza.

• 18. min.

30:24. Polska ma słabszy moment w ataku, Estończycy napędzają swoje kontry i trafiają.

• 16. min.

30:22 Druga trójka z rzędu Estończyków i przewaga zrobiła się jednocyfrowa.

• 16. min.

28:19 Keedus trafia trójkę, a trener Mike Taylor bierze czas. Lepszy moment Estonii i trener reprezentacji Polski nie chce by rywale złapali wiatr w żagle.

• 15. min.

28:16 Veideman trafia. To pierwsze punkty Estonii w drugiej kwarcie.

• 14. min.

28:14. W dwóch pierwszych meczach eliminacji Polacy nie mieli ani jednego bloku. Dziś z Estonią zablokowali już trzy rzuty rywali.

• 13. min.

28:14 Tomasz Gielo za trzy, a w kolejnej akcji Hrycaniuk "czapuje" rywala.

• 13. min.

25:14 Fragment szarpanej gry z obu stron. Polacy nazbierali już trzy faule, muszą uważać.

• 12. min.

25:14 Świetna obrona Gielo i Slaughter wsadem kończy kontrę!

• 11. min.

23:14 Slaughter zmylił wszystkich obrońców i rzucił rywalowi sprzed nosa z czterech metrów.

• 10. min.

21:14 po pierwszej kwarcie dla reprezentacji Polski. Siedem punktów rzucił Waczyński, sześć dołożył Lampe, który ma też osiem zbiórek, z czego pięć w ataku.

• 9. min.

19:11 Waczyński trafia za trzy! Osiem punktów przewagi Polaków. A zaczęło się od dobrej obrony.

• 9. min.

16:11 Ależ Ponitka pracuje w obronie. Zabrał piłkę rywalowi i jest wsad!

• 8. min.

14:11 Maciej Lampe znów skuteczny pod koszem. Tym razem półhakiem zdobył punkty.

• 8. min.

12:11 Kolejna zmiana pod polskim koszem. Tomasz Gielo za Czyża.

• 7. min.

12:11 Waczyński zwodem wymusił faul i stanie na linii rzutów wolnych, bo rywale już przekroczyli limit fauli. Trafił obie próby. Zmiana w ekipie biało-czerwonych. A.J. Slaughter za Koszarka.

• 6. min.

Adam Hrycaniuk schodzi, w jego miejsce Aleksander Czyż. Maciej Lampe będzie pełnił rolę środkowego, Czyż będzie silnym skrzydłowym.

• 6. min.

10:11 Estonia trafia trzeci raz za trzy punkty.

• 5. min.

10:8 Na trójkę Estończyków Polacy odpowiadają punktami Waczyńskiego po asyście Koszarka.

• 5. min.

8:5 Do trzech razy sztuka? Tak! Maciej Lampe pod koszem wykorzystał swoją przewagę wzrostu.

• 4. min.

6:5 Koszarek trafia z półdystansu, Polska na prowadzeniu. Rozgrywającemu biało-czerwonych brakuje jeszcze trzech punktów do 1000 zdobytych w kadrze.

• 3. min.

4:5 Sokk trafia za trzy sprzed nosa Koszarka.

• 3. min.

4:2 Pierwsze punkty dla Estonii po błędzie Polaków w obronie. Trafił spod kosza Veideman.

• 1. min.

4:0 Świetny Ponitka w obronie. Najpierw blok, potem przechwyt i punkty w kontrze,

• 1. min.

2:0 Koszerek nie trafia za trzy, piłkę zbiera Lampe i od razu wychodzi w górę. Nie trafił, ale był faulowany. Oba rzuty wolne celne.

• 1. min.

Gramy!

• Sokk, Veideman, Kurbas, Kajupank, Hallik - tak zacznie Estonia.

• Koszarek, Ponitka, Waczyński, Lampe, Hrycaniuk - oto pierwsza piątka reprezentacji Polski.

• Polacy są zdecydowanymi faworytami środowego meczu w Lublinie. Największą przewagę mają pod koszem, bo u rywali brak graczy, którzy lubią grać bliżej obręczy. Uważać za to trzeba na obwodowych.

• W tym roku w kadrze nie ma Marcina Gortata, za to po trzech latach wrócił Maciej Lampe. I to jak wrócił!

Maciej Lampe w pierwszej piątce drugiej kolejki eliminacji

25 punktów, osiem zbiórek i asysta w meczu z Białorusią sprawiły, że Maciej Lampe został wybrany do pierwszej piątki drugiej kolejki kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy koszykarzy. Reprezentacja Polski pewnie wygrała dwa pierwsze spotkania i jest liderem w swojej grupie.

• W grupie eliminacyjnej oprócz Polski i Estonią są jeszcze Portugalia i Białoruś. Obie drużyny wysoko przegrały zarówno z Polakami jak i Estończykami.

• Polacy od 11 lat nie są w stanie pokonać reprezentacji Estonii. Chyba nie ma lepszej okazji niż mecz o pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej.

• Mecz na szczycie! Reprezentacja Polski gra z Estonią

Mecz na szczycie! Reprezentacja Polski gra z Estonią

Reprezentacja polskich koszykarzy w eliminacjach do EuroBasketu 2017 idzie jak burza. Wygrała dwa dotychczasowe mecze, a w środę chce odnieść w tych rozgrywkach kolejne zwycięstwo. W lubelskiej hali na Globusie biało-czerwoni zmierzą się z Estonią.