PLK. Drugi mecz finałowy. Prokom - Anwil 91:84

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
47
Tym razem mecz zaczął się od prowadzenia gości. Anwilowi wchodziły prawie wszystkie rzuty z gry. Prokom dogonił jednak rywali dzięki wyśmienitej grze Niemca Jagli. W całym meczu zdobył 31 pkt. Od tego momentu do końca spotkanie był wyrównane, a grę wziął na swoje barki Woods. Zrobił to na tyle skutecznie, że gospodarze wygrali i w serii do 4.zwycięstw prowadzą już 2-0. W pokonanym zespole najwięcej punktów zdobyli Jovanović i Szubarga. Odpowiednio 20 i 19. W zwycięskiej ekipie wyróżnili sie jeszcze Logan i Woods - 17 i 14 pkt.

91:84 Celny rzut osobisty Logana i niecelna próba za trzy gości i koniec meczu. Asecco prowadzi w serii 2-0.

90:84 Logan w kontrataku trafia za dwa punkty i będzie miał dodatkowy rzut. Trener Anwilu bierze czas.

87:84 Dwa celne osobiste Woodsa.

85:83 Dunn ładnie sie zachował pod koszem i przechytrzył obrońców.

83:81 Logan pod koszem zdobywa punkty.

81:81 Dwa osobiste celnie wykonane przez Wołoszyna.

81:79 Ładne wejście pod kosz Szubargi.

81:77 Woods bierze na siebie ciężar gry. Cztery punkty z rzędu. Najpierw dwa osobiste, a następnie wejście pod kosz.

77:77 Efektowne wejście pod kosz Woodsa.

75:77 Teraz trochę fauli i chaosu. Dwa celne osobiste Winkelmana.

74:75 Jagla i wszystko jasne. Za trzy. W tej chwili ma już na koncie 30 pkt.

71:75 Dużo się dzieje obecnie na parkiecie. Varda i Jovanovic celnie za dwa punkty.

69:72 Rewelacyjny rzut za trzy punkty Vardy. Odchylony już mocno rzucił, piłka odbiła się od tablicy i wpadła do kosza.

66:70 Minuta bez punktów, aż wreszcie zbyt łatwe wejście pod kosz Szubargi. Obrońcy Prokomu rozstąpili się i ułatwili mu wejście a o czas poprosił Pacesas.

66:68 Próba rzutu Szubargi z ok. 10m., gdyż kończyła się już kwarta, ale piłka zatańczyła tylko na obręczy.

64:67 Jak do tej pory Jagla zdobył 25 pkt, a Jovanović 18.

64:66 Ładne wejście pod kosz Joyce'a.

62:64 Jovanovic dziś także skuteczny. Tym razem nadepnął na linię rzutów i zaliczone tylko dwa punkty.

60:62 Rewelacyjna asysta pod koszem Woodsa do Burella.

58:62 Po indywidualnej akcji Joyce'a dobija skutecznie Dunn.

56:58 Woods zaznaczył swoją obecność na parkiecie celnym rzutem za trzy punkty.

53:58 Szubarga ponownie za trzy punkty.

51:53 Jagla szaleje. Udane wejście pod kosz, a wcześniej za trzy trafił Szubarga.

49:50 Jovanovic na pewno za trzy trafia.

III kw.49:47 Jagla przechodzi samego siebie. Kolejny celny za trzy. Jednak błąd sędziów. Naprawiony. Za dwa jednak było.

Po pierwszej połowie wynik co prawda remisowy, ale to Anwil przez większość czasu prowadził. Przewaga była nawet 14-punktowa, a to za sprawą celnych rzutów za trzy punkty. Prokom ma jednak w składzie dziś Jaglę, który za trzy trafił 4 razy na 5 oddanych rzutów.

47:47 Sullivan trafia za dwa punkty i tak sie kończy druga kwarta tego spotkania.

45:45 Zrobiło się remisowo. Harrington najpierw za dwa, a następnie Winkelman.

41:42 Jagla znowu za trzy. Szaleje dziś.

38:42 Dwa celne rzuty wolne Jagli, a następnie błąd kroków Szubargi.

35:42 Logan trafia po szybkiej kontrze za trzy punkty i Prokom zbliża się do Anwilu.

32:42 Jagla też dziś bardzo skuteczny za trzy.

28:42 Chanas już ma cztery faule na koncie.

28:42 Kolejna celna trójka Jovanovicia.

28:36 Przepychanka na środku parkietu po tym jak w parterze o piłkę walczył Ewing z Joycem. Kilka technicznych przewinień, ale winowajcą był tutaj Ewing.

28:34 Za trzy punkty trafia Jovanovic. Ależ goście dziś rzucają z dystansu. W kolejnej akcji efektowny blok zaliczył Woods.

28:31 Chanas za trzy trafia.

II kw. 26:26 Piękne wejście pod kosz Dunna, któy dodatkowo zdobył punkt z rzutu wolnego.

26:23 Gospodarze bardzo udanie zakończyli pierwszą kwartę. Najpierw za trzy punkty trafił Ewing, a następnie Jagla.

20:20 Jagla za trzy punkty.

17:19 Jovanovic w ostatnich sekundach akcji trafia za trzy, a w kolejnej za dwa z półdystansu Szubarga.

16:14 Udane wejście pod kosz Ewinga, który pojawił sie na parkiecie, a chwilę wcześniej faulowany Dunn trafia oba rzuty osobiste.

9:11 Szubarga trafia dwa wolne, ale wcześniej bardzo udane akcje Harringtona i Jagli.

5:10 Najpierw trójka Logana, ale za chwilę po kontrze punkty Tuljkovicia i goście utrzymują przewagę punktową.

I kw. 0:8 Zaskakujący początek spotkania. Po dwóch trójkach Tuljkovicia i akcji za 2 Dunna wysoko prowadzą goście.

Prokom w pierwszym meczu finałowym pokonał bez większych problemów Anwil 93:86. Przez większą część meczu wysoko prowadzili gdynianie i dopiero w ostatniej kwarcie pozwolili włocławianom zdobyć trochę więcej punktów, gdyż przewagę mieli ogromną. Przeczytaj relację z pierwszego meczu. Czy w drugim meczu będzie podobnie? Na relację zapraszamy od 18 na sport.pl.