TBL. Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra 69:70. Nerwowa końcówka dla Hodge'a

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
60
Koszykarze Śląska po 1096 dniach wrócili do ekstraklasy. Zaczęli sezon TBL od porażki z Zastalem. Niesamowicie zacięty mecz w końcówce nie ułożył się po ich myśli, bo rewelacyjnie w ekipie z Zielonej Góry grał Walter Hodge. Amerykanin w środę na parkiecie robił co chciał - rzucił 22 punkty, miał siedem asyst i trzy zbiórki. Nie pomylił się także na niespełna cztery sekundy przed końcem, gdy przy punktowym prowadzeniu Śląska indywidualną akcją dał zwycięstwo Zastalowi.

Garcze Śląska lepiej zbierali (39:26), trafili siedem rzutów z dystansu (na 27 prób), ale katastrofalnie wykonywali rzuty wolne - z 22 prób wykorzystali zaledwie 12. Najskuteczniejszy w zespole gospodarzy Aleksandar Mladenovic trafił tylko 4 z 10, spudłował dwa w samej końcówce.

W następnej kolejce Śląsk zagra derbowy mecz z PGE Turowem Zgorzelec, a Zastal pauzuje.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

40. min. 69:70 - Zastal wygrywa we Wrocławiu. W ostatniej akcji piłka pod kosz do Mladenovicia, który nie był w stanie oddać celnego rzutu.

40. min. 69:70 Hodge minął Skibniewskiego i trafił nad Mladenoviciem. Zastal prowadzi na 3,7 sekundy przed końcem.

40. min. 69:68 Mladenovic nie trafił dwóch rzutów wolnych. Przy drugim zbyt szybko weszli w pole trzech sekund koszykarze Śląska i piłka dla Zastalu. Trener Jankowski bierze czas. Jego koszykarze mają 7 sekund by wygrać ten mecz.

40. min. 69:68 Stelmach też pudłuje z dystansu. Zastal ma problem z faulem taktycznym.

40. min. 69:68 Bochno pudłuje z dystansu, 45 sekund do końca.

39. min. 69:68 Hodge trafia dwa rzuty wolne. Cała 'Orbita' ogląda końcówkę na stojąco.

39. min. 69:66 Vairogs trafia za trzy, chwilę później punktuje spod kosza. Siedem punktów z rzędu i nieco ponad minuta do końca meczu.

38. min. 64:66 Lawal trafia spod kosza.

38. min. 64:64 Remis po wolnych Bogavaca.

37. min. 62:64 Skibniewski trafia z rogu nad Stelmachem, ale za dwa.

37. min. 60:63 Śląsk znów pudłuje z dystansu, ale pod koszem ma Mladenovicia, który zbiera i dobija.

36. min. 58:63 Dobre podanie Stelmacha do wbiegającego wzdłuż linii końcowej Lawala. Amerykanin z impetem pakuje piłkę do kosza!

35. min. 58:61 Dobra decyzja Chanasa, który po raz kolejny trafia obrońcy sprzed nosa. Siedem punktów z rzędu Zastalu.

34. min. 58:59 Najpierw indywidualna akcja Hodge'a, a po chwili za trzy trafia Stelmach i Zastal znów prowadzi.

33. min. 58:54 Problemy Zastalu pod koszem. Cztery faule ma Laval i siedzi na ławce, dlatego z konieczności jako "4" gra Marcin Sroka. Łatwo ogrywa go Mladenovic.

31. min. 56:54 Niepilnowany Vairogs trafia z rogu boiska po błędzie obrony Zastalu.

30. min. 53:54 po trzeciej kwarcie Vairogos trafia z czwartego metra, ale momentalnie odpowiada mu Hodge. Po dryblingu i crossoverze punktuje spod kosza, a Zastal minimalnie prowadzi przed czwartą kwartą.

30. min. 51:50 Śląsk wreszcie rozrzucił obronę Zastalu, a Vairogs trafił z pięciu metrów.

29. min. 49:50 Zastal stanął w obronie strefą, zatrzymał dwie akcje Śląska. Dłoniak trafia z półdystansu, Zastal prowadzi.

28. min. 49:46 Skibniewski ma już 14 punktów, z czego siedem w tej kwarcie.

27. min. 47:44 Doskonała akcja zakończona efektownym wsadem Mladenovica.

26. min. 42:42 Dobra odpowiedź Chanasa, który trafił zza pola trzech sekund. Zastal w ciężkiej sytuacji, bo piąty faul ma już Mirkovic.

25. min. 42:40 Kolejna indywidualna akcja Skibniewskiego i rzut z sześciu metrów. Skuteczny!

24. min. 40:40 Mnóstwo zbiórek w ataku Śląska, ale też katastrofalne pudła z dwóch, trzech metrów Bogavaca i Bochno.

24. min. 40:39 Mladenovic nie trafia spod samego kosza, ale nadlatujący Calhoun dobija piłkę i Śląsk po raz pierwszy w drugiej połowie na prowadzeniu.

22. min. 38:39 Odważne wejście Bochno pod kosz i łatwe punkty.

22. min. 36:39 Gani Lawal siada na ławkę, ma już cztery faule. Dobra akcja Stelmacha, który trafił z faulem. Wykorzystał także dodatkowy rzut wolny.

21. min. 36:36 Doskonałe podanie Skibniewskiego do Mladenovicia i łatwe punkty spod kosza.

21. min. 34:36 Rozpoczęła się 3. kwarta.

PRZERWA. Śląsk przegrywa na własne życzenie. Wrocławianie lepiej zbierają na atakowanej tablicy (5 zbiórek), przyzwoicie rzucają z dystansu (4/14), ale za to mają katastrofalną skuteczność linii rzutów wolnych (8:16). Zastal prowadzony przez Waltera Hodge'a (14 punktów) gra szybko, ale niedokładnie. Na razie Gani Lawal bezproduktywny - cztery zbiórki i trzy faule to niezbyt imponujący dorobek. Najskuteczniejszym graczem Śląska jest Aleksandar Mladenovic, który zdobył 8 punktów.

20. min. 34:36 po pierwszej połowie. Stelmach trafił z rogu na osiem sekund przed końcem drugiej kwarty. Niedźwiedzki rzucał jeszcze równo z końcową syreną, ale piłka tylko odbiła się od obręczy.

19. min. 34:31 Na ostatnią minutę pierwszej połowy w Śląsku Piotr Niedźwiedzki, jeden z wicemistrzów świata do lat 17.

18. min. 31:29 Kolejna dobra akcja Skibniewskiego, który przebił się po zasłonach i trafił z półdystansu. Ale niemal natychmiast trójką odpowiada Hodge.

17. min. 28:26 Dobra kontra Zastalu zakończona punktami Chanasa. Chwilę później spod kosza pudłuje Sroka.

16. min. 28:22 Pierwsze punkty Sroki w tym meczu, ale Skbniewski trafia po zasłonie.

15. min. 25:22 Zastal nieskuteczny, a Gani Lawal, który w pierwszym meczu miał 13 punktów i 13 zbiórek, dziś na razie niewidoczny. Spudłował trzy rzuty, ale ma cztery zbiórki w obronie.

14. min. 25:22 Buczak za trzy!

13. min. 22:22 Zwód w prawą stronę i punkty z lewej strony - sprytny manewr Mladenovicia. Gani Lawal znów dał się nabrać i kolejny remis w meczu.

12. min. 20:22 Śląsk zdecydowanie lepszy na atakowanej tablicy - wrocławianie zebrali już sześć piłek w ataku, Zastal tylko dwie.

11. min. 18:22 Zastal dużo gra z kontry. Szybkie ataki napędzają Hodge i Flieger. Gracze Śląska zbyt wolno wracają do obrony.

10. min. 18:18 po pierwszej kwarcie. W ostatniej sekundzie spudłował Graham. Liderem Śląska jest Mladenovic, który rzucił osiem punktów. Najskuteczniejszym graczem Zastalu jest Hodge - 9 punktów.

10. min. 18:16 Buczek, ekstraklasowy debiutant, trafia jeden rzut wolny.

9. min. 15:15 Mladenovic nie trafia dwóch rzutów wolnych. Do gry wchodzą Vairogs oraz Zyskowski.

8. min. 15:15 Remis. Hodge za dwa, Flieger za trzy i znów Hodge z sześciu metrów. Zastal momentalnie odrobił straty. Śląsk w ataku nieskuteczny.

7. min. 15:8 Kolejna trójka Śląska, tym razem Skibniewski z rogu. Zastal nie nadąża za szybko krążącą po obwodzie piłką.

7. min. 12:6 fantastyczna seria Śląska, który zdobył siedem punktów z rzędu. 'Run" zakończył Mladenovic celnym rzutem z półdystansu. Trener Zastalu Tomasz Jankowski bierze czas.

5. min. 8:6 Zastal zaczął mecz kryjąc strefą 2-3, teraz przeszli na krycie indywidualne. Calhoun nic sobie z tego nie robi i trafia z dystansu. Po raz drugi w meczu. Problemem Zastalu są zbiórki na bronionej tablicy

4. min. 5:6 Ładna akcja Zastalu i punkty Dłoniaka. Śląsk nie daje odskoczyć rywalom - wsad Mladenovicia zmniejsza straty do jednego punktu.

3. min. 3:4 Cztery punkty Chanasa z rzędu. Najpierw dwa razy trafił z linii rzutów wolnych, a chwilę później zapunktował po wejściu wzdłuż linii końcowej.

2. min. 3:0 Calhoun trafia za trzy. To pierwsze punkty Śląska w TBL od trzech lat.

2. min. 0:0 Lawal zaczął od pudła, Śląsk nie potrafił oddać rzutu w ciągu 24 sekund. Nerwowy początek meczu.

1. min. Zaczynamy! Hala Orbita wypełniona niemal w komplecie

Przed meczem:

Zastal rozpocznie piątką: Hodge, Chanas, Sroka, Stelmach, Lawal

Śląsk rozpocznie piątką: Skibiewski, Mladenovic, Bochno, Calhoun, Bogavac.

Zastal w pierwszym meczu sezonu pokonał PBG Basket Poznań 71:57. Po 13 punktów i zbiórek miał Gani Lawal.

Śląsk w pierwszej kolejce pauzował. To efekt zwolnienia Asseco Prokomu Gdynia z pierwszej części sezonu Tauron Basket Ligi.