NBA. Wygrana Gortata na święta. Wizards pokonali New York Knicks [ZAPIS RELACJI]

91 : 102
Terminarz

• czwartek, 25 grudnia 2014
  • Washington Wizards wygrali na wyjeździe z New York Knicks 102:91 i przerwali serię dwóch porażek. W świątecznym meczu Gortat był oszczędzany przez trenera, zagrał niespełna 30 minut i był bliski double-double. Rzucił 10 punktów i miał dziewięć zbiórek. Zaliczył też dwa bloki. Najwięcej punktów w szeregach "Czarodziejów" zdobył John Wall - 24 (miał też 11 asyst), a w drużynie Knicks - Carmelo Anthony - 34. Antybohaterem był za to Quincy Acy, który w czwartej kwarcie został zdyskwalifikowany za zbyt ostry faul. Jedyny wyłamał się ze świątecznej atmosfery spotkania. Po tym spotkaniu Wizards zajmują drugie miejsce w swojej dywizji. Mają o jedną porażkę więcej i jedno zwycięstwo mniej niż prowadząca Atlanta. A my już nie prowadzimy tej relacji, żegnamy się i dziękujemy za uwagę.

• 91:102 KONIEC MECZU!

• 87:102 Gortat trafia oba wolne i ma dziesięć punktów. Brakuje jednej zbiórki do double-double.

• 87:100 Gortat zaliczył dziewiątą zbiórkę. I zaraz będzie rzucał osobiste.

• 87:100 No i setka pękła! Po rzucie Beala.

• 85:98 I są punkty Gortata! Efektowny slum dunk po podaniu Beala i Marcin ma już na koncie osiem "oczek".

• 83:96 A jednak Gortat wchodzi na ostatnie trzy minuty! Może powiększy swój dorobek.

• 83:96 Wall trafia dwa osobiste, po chwili celnie za trzy rzuca Butler. Gortat na ławce, już rozluźniony.

• Acy zdyskwalifikowany za bardzo ostry faul.

• Święta w NBA!

• 80:91 Na parkiecie przepychanki. Pięć minut do końca.

• Mamy też i fajne zdjęcie Gortata! Dziś gra z imieniem na plecach - to tradycja świątecznych meczów.

• 80:91 A teraz hakiem trafia Aldrich! Robi się coraz ciekawiej! Knicks gonią Wizards.

• 78:90 Acy trafia hakiem. Knicks prowadzą 8:6 w czwartej kwarcie.

• Kilka obrazków z meczu

• 76:90 Wyrównany początek czwartej kwarty. Dwa celne rzuty Seraphina i jeden Humphriesa, a dla Knicks trafiał dwa razy Anthony i raz Acy.

• Koniec trzeciej kwarty. Wizards prowadzą 84:70. Gortat rzucił na razie sześć punktów, miał osiem zbiórek i dwa bloki. A głównym bohaterem jest John Wall - rzucił już 22 punkty i miał jedenaście asyst.

• 68:83 Gortat zablokowany!

• 66:81 Calderon trafia za trzy, wcześniej dla Wizards rzucił Wall po zasłonie Gortata.

• 63:79 Gortat próbował trafić hakiem. Niestety chybił.

• 57:77 20 punktów przewagi Wizards. Gortat trafił do kosza po raz trzeci i ma sześc punktów. Później jeszcze trafił Beal i Humphries i pogoń Knicks została zastopowana.

• 55:68 Knicks prowadzą w trzeciej kwarcie. Gortat przed chwilą rzucał, ale piłka ześlizgnęła się z obręczy.

• 50:68 Hardaway i Aldrich robią co mogą, by zmniejszyć przewagę Wizards, ale Wall przerywa serię celnych rzutów gospodarzy.

• 44:64 Dwa razy trafia Nene. Gortat wciąż na parkiecie.

• Koniec II kwarty. Gortat wciąż ma cztery punkty i sześć zbiórek. Teraz przerwa, wystąpi zespół "New York Voices", który ma zaśpiewać utwór Johna Lennona "Happy Xmas (War Is Over)". Ale to nie koniec dzisiejszej wojny koszykarskiej!

• 44:60 Wall trafia i ustala wynik do przerwy.

• 44:58 Carmelo Anthony ma już 21 punktów na koncie.

• 44:58 Wizards znów odskakują! Beal trafia za trzy i za dwa.

• 44:53 Robi się ciekawie. Knicks prowadzą w drugiej kwarcie 21:19.

• 39:53 Gortat otrzymał podanie pod kosz, ale nie złapał piłki, za to złapał... się za głowę.

• 39:53 WRACA GORTAT! Zmienił Humphriesa.

• 35:49 Piękny layup Beala, a dla Knicks cztery punkty rzucił Anthony - dwa z wolnych, dwa po rzucie z wyskoku.

• 31:47 Sześć minut do końca pierwszej połowy meczu.

• 28:42 Stoudemire trafia rzut osobisty, a po chwili wykańcza akcję zespołu rzutem po dwutakcie.

• 25:42 Porter podwyższa prowadzenie.

• 25:40 Drugi celny rzut Seraphina. Gortat wciąż na ławce.

• Statystyki

• 25:38 Na parkiecie pokaz cheerleaderek do utworów "Santa Claus is coming to town" i "Jingle Bells". Zrobiło się świątecznie.

• 25:38 Przewaga się utrzymuje. Trafiali Butler i Larkin.

• 23:36 Wizards drugą kwartę zaczęli bez Gortata. Wszedł Seraphin, który już na początku rzuca pierwsze punkty.

• Koniec I kwarty. Marcin Gortat ma na razie cztery punkty i sześć zbiórek.

• 23:34 Kapitalne wejście pod kosz Walla, który wycofał do Butlera, a ten trafił za trzy! Po chwili równo z końcową syreną rzucił za trzy punkty Larkin.

• 18:29 Humphries zrehabilitował się trafiając za dwa. A Gortat zaliczył szóstą zbiórkę.

• 18:27 Anthony wykorzystuje jeden rzut osobisty po faulu Humphriesa.

• 17:27 Na razie najwięcej punktów ma Anthony - jedenaście. Trzy minuty do końca kwarty.

• 15:23 Gortat! Kapitalny slum dunk po asyście Walla. Polak ma już na koncie cztery punkty.

• 10:18 Wall trafił dla Wizards za trzy i ma już na koncie siedem punktów.

• 8:15 Anthony trafia po indywidualnej akcji.

• 6:15 Ale Nene zadbał o przewagę! Dwa celne rzuty silnego skrzydłowego.

• 6:11 Przewaga Wizards topnieje. Calderon trafił dwa osobiste po faulu Nene.

• 4:11 Dla Wizards trafia Wall, a po chwili dopiero drugi celny rzut gospodarzy - jego autorem Dalembert.

• 2:9 Gortat próbuje z wyskoku, ale nie trafia.

• Gortat ma na razie dwa punkty i jedną zbiórkę w defensywie.

• Trener Knicks wziął czas.

• 2:9 Dominacja Wizards! Pierce rzuca za trzy i goście odskakują na siedem punktów. Wcześniej dla "Czarodziejów" trafili Wall i Nene, a dla Knicks - Stoudemire.

• 0:2 Gortat trafia swój pierwszy rzut! Po dwutakcie i asyście Pierce'a.

• Marcin Gortat oczywiście w pierwszej piątce. Gramy!

• "Czarodzieje" przegrali dwa ostatnie mecze. Z bilansem 19 zwycięstw i ośmiu porażek zajmują trzecią pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej, za Toronto Raptors (22-7) i Atlanta Hawks (21-7)

NBA. Double-double Gortata, druga z rzędu porażka Wizards

Marcin Gortat zdobył 14 punktów i miał 11 zbiórek, a jego Washington Wizards we wtorkowym meczu ligi NBA przegrali u siebie z Chicago Bulls 91:99. Polak uzyskał 10. double-double w sezonie. Zespół ze stolicy poniósł drugą porażkę z rzędu, co zdarzyło mu się drugi raz w sezonie. Dla "Byków" była to czwarta kolejna wygrana.

• Święta, świętami, a za oceanem grają w koszykówkę! Zapraszamy na relację na żywo z meczu Washington Wizards z New York Knicks. Ile punktów rzuci Marcin Gortat? Ile będzie miał zbiórek i bloków? Za chwilę się przekonamy!