VTB. Prokom wygrał w Rydze

Koszykarze Asseco Prokomu Gdynia odnieśli pierwsze zwycięstwo w Zjednoczonej Lidze VTB. W Rydze pokonali wicemistrzów Łotwy VEF 76:63. Udanie w zespole zadebiutował Bułgar Filip Videnov, który zdobył 13 punktów.

Przed tygodniem Gdynianie przegrali z Azowmaszem Muriapol, teraz pokonali VEF. To ich pierwsze zwycięstwo w lidze VTB. Prokom prowadził zdecydowanie od samego początku meczu i wygrał zasłużenie. Jedynie w końcówce czwartej kwarty gracze Tomasa Pacesasa mieli problemy. Łotysze przycisnęli w obronie, skończyli kilka akcji w ataku z rzędu i zbliżyli się na niespełna cztery minuty przed końcem na siedem punktów (63:70). Trener gdynian szybko wziął przerwę na żądanie, wyjaśnił swoim zawodnikom, co robią źle. Poskutkowało - Prokom wygrał ostatecznie 76:63.

Najwięcej punktów dla Prokomu zdobył Bobby Brown - 18. W zespole mistrzów Polski udanie zadebiutował sprowadzony w tym tygodniu Filip Videnov. Strzelec z Bułgarii pokazał, że będzie ważnym ogniwem gdyńskiej drużyny. Z początku było widać, że nie jest zgrany z zespołem, ale talent do rzucania z dystansu ma pierwszorzędny. W swoim pierwszym meczu w barwach Prokomu trafił trzy razy za trzy, w sumie zdobył 13 punktów i miał cztery zbiórki. Najwięcej punktów dla VEF zdobył Valters (14).

W kolejnym meczu, 30 października Prokom zagra u siebie z estońskim BC Kalew. Już w środę Gdynianie zainaugurują rozgrywki Euroligi. W pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z Chimkami Moskwa.

VEF Ryga - Asseco Prokom Gdynia 63:76. Kwarty: 15:21, 17:23, 12:16, 19:16. Prokom: Brown 18 (3), Burrell 11, Wilks 10, Łapeta 1, Szczotka 0 oraz Videnov (13), Ewing 9 (1), Jagla 5 (1), Varda 5, Hrycaniuk 4.

Hit Youtube'a. Rzut spod swojego kosza Hicksa  ?