Koszykówka. Druga wygrana reprezentacji Polski przed EuroBasketem

Przygotowująca się do wrześniowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski koszykarzy odniosła drugie sparingowe zwycięstwo. Na turnieju w Antwerpii pokonała Izrael 75:72. 18 punktów rzucił Maciej Lampe.
Polacy tak naprawdę zapamiętać z tego meczu powinni tylko drugą połowę. W pierwszej nie radzili sobie z presją defensywy rywali, popełniali proste straty i przegrywali 33:42. Po przerwie trener Dirk Bauermann znacząco obniżył skład - dostosował się do drużyny Izraela, która nie ma w swoim składzie wysokich zawodników, preferuje raczej szybką grę opartą o twardą obronę i zabójcze kontrataki.

Polacy straty zaczęli odrabiać, gdy na parkiecie obok siebie grali obaj rozgrywający - Łukasz Koszarek i Krzysztof Szubarga. Ten pierwszy napędzał akcje i dobrze podawał, ten drugi zdobywał punkty po rzutach z dystansu i odważnych wejściach pod kosz. W czwartej kwarcie Polacy odskoczyli nawet na sześć punktów, ale rywale zmniejszyli straty. Na 14 sekund przed końcem po rzutach wolnych Szubargi mieli trzy punkty zaliczki (75:72), ale piłkę mieli rywale. Biało-czerwoni w obronie się nie popisali, bo najlepsi gracze Izraela - Omri Casspi i Yotam Halperin mieli dwie okazje do doprowadzenia do dogrywki. Na szczęście dla Polaków, obaj spudłowali.

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski rzucił Maciej Lampe - 18. 15 punktów miał Michał Ignerski, który miał bardzo dobrą pierwszą połowę. 11 punktów rzucił Krzysztof Szubarga. Najwicej punktów dla Izraela rzucił nowy gracz Houston Rockets Casspi - 24.

W reprezentacji Polski ciągle nie zagrał Marcin Gortat. Środkowy Phoenix Suns w sobotę wraca z badań w USA, w niedzielę dołączy do kadry. Czy zagra w meczu z Belgami, nie wiadomo. Ma być gotów na poniedziałkowe spotkanie z Izraelem. Na pewno wystąpi w turnieju w Lublinie (23-25 sierpnia).

Sobotnia wygrana była drugą wygraną biało-czerwonych w meczach kontrolnych przed EuroBasketem. Wcześniej Polacy pokonali jeszcze swojego grupowego rywala - Gruzję, a przegrywali z Włochami, Izraelem i Hiszpanią.

W niedzielę w Antwerpii Polacy zagrają z Belgami. Początek meczu o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra oraz bezpłatnie na platformie Ipla.tv.

Polska - Izrael 75:72 (21:21, 12:21, 26:19, 16:11)

Polska: Maciej Lampe 18, Michał Ignerski 15, Krzysztof Szubarga 11, Thomas Kelati 7, Łukasz Koszarek 7, Przemysław Zamojski 7, Mateusz Ponitka 4, Adam Hrycaniuk 4, Adam Waczyński 2, Przemysław Karnowski 0, Tomasz Gielo 0, Łukasz Wiśniewski 0, Damian Kulig 0, Michał Chyliński 0

Najwięcej dla Izraela: Omri Casspi 24, Lior Eliyahu 18, Yaniv Green 8

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone