EuroBasket 2013. Marcin Gortat w weekend dołączy do reprezentacji Polski

Środkowy reprezentacji Polski Marcin Gortat przeszedł w Phoenix kompleksowe badania, po których lekarze nie stwierdzili przeciwwskazań do udziału w mistrzostwach Europy. Kontuzjowana w marcu stopa zagoiła się, choć Gortat wciąż musi wykonywać specjalne ćwiczenia i kontynuować rehabilitację.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Gortat był obecny na początku zgrupowania przygotowującej się do mistrzostw Europy reprezentacji Polski, ale potem wyleciał do USA. Najpierw trenował indywidualnie w Orlando, potem przeszedł kompleksowe badania w Phoenix. Trzykrotny rezonans magnetyczny prawej stopy nie wykazał niepokojących objawów, ogólne testy wydolnościowe określiły kondycję koszykarza jako dobrą.

Gortat we wtorek wrócił do Orlando, skąd w sobotę wyleci do Europy. W niedzielę dołączy do kadry, która od soboty do poniedziałku uczestniczyć będzie w turnieju w belgijskiej Antwerpii - rywalami będą Izrael, Belgia i Włochy. Nie wiadomo jeszcze, czy i w których ewentualnie meczach zagra Gortat.

Środkowy reprezentacji wystąpi już natomiast w turnieju w Lublinie, w którym w dniach 23-25 sierpnia zagrają Ukraina, Szwecja i Wielka Brytania. Mistrzostwa Europy na Słowenii Polacy rozpoczną 4 września meczem z Gruzją. W grupie C zagrają też z Czechami, Chorwacją, Słowenią i Hiszpanią.

Z tym ostatnim zespołem biało-czerwoni przegrali we wtorek w Castellon de la Plana - mecz był wyrównany, Polacy na początku czwartej kwarty prowadzili nawet 52:45, ale ostatecznie przegrali 66:70. 13 punktów zdobył Maciej Lampe, 12 dodał Michał Ignerski.

Wcześniej, w turnieju w Trydencie, Polacy przegrali z Izraelem i Włochami, ale pokonali Gruzję.