Sport.pl

Gortat dołączy do kadry zmęczony, ale o kondycję się nie boi

- Po campach jestem zmęczony zarówno fizycznie jak i mentalnie. Potrzebuję dwóch-trzech dni treningowych na kadrze, by wrócić do normalnej dyspozycji - mówi Sport.pl Marcin Gortat, który w środę dołączy do reprezentacji Polski.
Kadrowicze od zeszłego czwartku przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Europy. Na razie trenują w podwarszawskim Legionowie, ale już w najbliższy weekend zagrają pierwsze sparingi. W sobotę i niedzielę zmierzą się z uczestnikiem igrzysk w Londynie - Chinami (mecze pokażą Polsat Sport Extra i Polsat Sport News).

Gortat na kadrę przyjedzie spóźniony, bo do niedzieli zajęty był organizacją treningów dla dzieci - Marcin Gortat Camp. Środkowy Phoenix Suns na treningach z młodymi koszykarzami nie oszczędzał się, ale było widać, że czasami brakuje mu sił. - Po campach jestem zmęczony zarówno fizycznie jak i mentalnie. Potrzebuję dwóch-trzech dni treningowych na kadrze, by wrócić do normy - zapewnia Gortat.

- Na pewno będę z reprezentacją na meczach w Katowicach, a czy zagram zależy od decyzji trenera i jego oceny mojej formy - mówi ostrożnie środkowy.

Gortat gry w meczach z Chinami może być jednak pewny, bo na razie pod polskim koszem jest dziura. W dwunastce trenującej obecnie w Legionowie nie ma bowiem żadnego klasycznego centra. Przemysław Karnowski gra obecnie z kadrą U20 w mistrzostwach Europy Dywizji B, a Adam Hrycaniuk przeszedł zabieg ekstrakcji zęba i czeka na pozwolenie lekarza na powrót do treningów. Być może dołączy do trenujących kolegów jeszcze we wtorek, a wcześniej uraz wykluczył Adama Łapetę.

Bliżej kosza będą grać także Michał Ignerski, Maciej Lampe i Damian Kulig, ale to raczej silni skrzydłowi, którzy lubią rzucać z dystansu. I choć zdarzało się, że dwaj ostatni grywali jako środkowi, to lepiej spisuj się nieco dalej od obręczy.

- Spodziewam się, że na pewno będę dostawał sporą liczbę minut. Będzie to dla mnie wyzwanie, zwłaszcza w pierwszych meczach sparingowych. O kondycję fizyczną się nie boję, ale o czucie na parkiecie. Po kilku treningach z kadrą na pewno będzie mi o wiele łatwiej - mówi Gortat.

Otwarty trening kadry

W środę 18 lipca wieczorny trening reprezentacji Polski będzie otwarty dla publiczności. Kibice będą mogli przez godzinę obserwować kadrę przygotowującą się do el. ME. Początek otwartego treningu o godz. 19.30 w hali widowiskowo sportowej Arena Legionowo.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl »