Sport.pl

Pszczółka AZS UMCS nie dała rady. Porażka w Gorzowie Wlkp.

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS nie zdołały odczarować hali w Gorzowie Wielkopolskim. W tym sezonie gospodynie, czyli InvestInTheWest AZS AJP są u siebie niepokonane. Lublinianki przegrały nad Wartą różnicą 14 punktów.
Była to potyczka o dużym ciężarze gatunkowym, gdyż wynik tego spotkania może przesądzić o tym czy Pszczółka zagra w turnieju Final Six Pucharu Polski. W tej chwili pewna tego jest drużyna gorzowska, która zajmuje trzecią pozycję i o jedną lokatę wyprzedza zespół z Lublina. Zgodnie z regulaminem miejsca w finale mają zapewnione dwie drużyny grające w rozgrywkach EuroLeague Women organizowanych przez FIBA Europe, czyli Wisła Can-Pack Kraków i CCC Polkowice. Ponadto dwie lub trzy drużyny BLK najwyżej sklasyfikowane po 11. kolejce, czyli ostatniej. Dodać trzeba, że w tej sytuacji lublinianki mogą liczyć na grę tylko pod warunkiem, że któraś z tych drużyn, bądź lider I ligi, który także jest dopuszczony do finału będzie gospodarzem turnieju.

Wracając do samego meczu, to w AZS UMCS nie wystąpiła już kapitan drużyny Olivia Szumełda-Krzycka, która za porozumieniem stron rozwiązała umowę z klubem. Z kolei w ekipie gospodarzy dwie podstawowe zawodniczki - Australijka Nicole Seekamp i Paulina Misiek dopadła grypa jelitowa, choć na parkiecie się pojawiły. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 18:18. Potem już dominowały gospodynie, które dość dobrze broniły. Do przerwy prowadziła drużyna gorzowska 39:30.

Po trzech kwartach ta przewaga jeszcze wzrosła i przed ostatnią częścią gry Pszczółka miała do odrobienia 17 punktów. W ostatnich dziesięciu minutach osłabione z powodu chorób gorzowianki opadły z sił i lubelskim akademiczkom udało się nieco zmniejszyć straty.

Warto zauważyć, że AZS UMCS miał tylko 29,2 proc. celnych rzutów z gry, przy 46 rywalek.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68

Pszczółka AZS UMCS Lublin 54

Kwarty: 18:18, 21:12, 18:10, 11:14.

InvestInTheWest: Hurt 22, Seekamp 14 (2), Talbot 12, Dźwigalska 7(1), Szajtauer 7 oraz Misiek 4, Jaworska 2.

Pszczółka: Boyd 17(1), Madgen 12 (1), Owczarzak 12, Ugoka 6, Jujka 2 oraz Dorogobuzowa 4, Mistygacz 2.