Sport.pl

Pszczółka AZS UMCS wyraźnie lepsza od Avangarda Kijów

W Lublinie zakończył się drugi turniej Eastern European Women's Basketball League. Występujące w nim koszykarki Pszczółki AZS UMCS zanotowały w nim porażkę i zwycięstwo. W drugim swoim meczu bez najmniejszych problemów pokonały Avangard Kijów 71:39.
Warto przypomnieć, że w pierwszym spotkaniu akademiczki po niezwykle zaciętym meczu zakończonym dogrywką przegrały z Good Angels Koszyce 70:71. Drugie spotkanie toczyło się pod dyktando Pszczółki, która jedynie w drugiej kwarcie przeżywała mały kryzys.

Już do przerwy lublinianki prowadziły dziesięcioma punktami (34:24).

W drugiej części meczu zespół trenera Krzysztofa Szewczyka systematycznie zwiększał dystans i przed ostatnią kwartą drużyna z Ukrainy miała już do odrobienia 16 punktów. W czwartej kwarcie przewaga jeszcze wzrosła, mimo że na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które na co dzień mają mniej okazji do występów. Ostatecznie Pszczółka AZS UMCS wygrała 71:39.

W kolejnej fazie rozgrywek EEWBL powstaną dwie nowe sześciodrużynowe grupy. Jedną z nich będą tworzyły Good Angels Koszyce, TTT Ryga, Pszczółka AZS UMCS, do których dołączą Astana Tigers, Istanbul University i VEGA1/Liepaja. To właśnie z tymi trzema ostatnimi drużynami przyjdzie się akademiczkom zmierzyć już 2017 roku. Awans do Final Eight, który odbędzie się pod koniec marca przyszłego roku w Koszycach wywalczą cztery najlepsze zespoły z obu grup wyłonione po trzecim etapie rywalizacji, a ten odbędzie się na początku stycznia na Litwie i Łotwie.

Pszczółka AZS UMCS 71

Avangard Kijów 39

Kwarty: 20:9, 14:15, 14:8, 23:17.

Pszczółka AZS UMCS: Boyd 9, Madgen 7 (1), Ugoka 7, Mistygacz 4 (1), Jujka 4 oraz Dorogobuzova 16, Szumełda-Krzycka 11 (3), Grygiel 6 (2), Kędzierska 3, Dobrowolska 2, Poleszak.

Avangard: Kondus 7 (2), Ogorodnikova 7 (1), Spitkovska 7 (1), Yatskovets 4, Stafiuk 3 oraz Afanasieva 7 (1), Kasatkina 2, Tsekova 2, Basalyk, Piantak.

Wyniki pozostałych spotkań drugiego dnia turnieju: Tsmoki-Mińsk - Kibirkstis Wilno 49:83, TTT Ryga - Good Angels Koszyce 68:70.