Sport.pl

Euoliga. Wisła Can-Pack znów przegrywa. Tym razem o punkt

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały trzeci mecz w tym sezonie Euroligi. Lepsza o punkt okazała się włoska Famila Schio.
Krakowianki przegrały dwa poprzednie spotkania z wyżej notowanymi zespołami z Rosji i Czech, więc starcie z Włoszkami miało być szansą na przełamanie złej passy. Wisła mogła liczyć na doping własnej publiczności, który poniósł ją do wysokiego zwycięstwa w pierwszej kwarcie.

Później przyjezdne zbliżyły się do krakowianek i mecz się wyrównał. Wisłę napędzała Ziomara Morrison, która zaliczyła w środę double-double, zdobywając 23 punkty i 10 zbiórek.

Walka punkt za punkt trwała do ostatniej syreny. Na 18 sekund przed końcem dwa rzuty osobiste wykorzystała Giorgia Sottana i rywalki wyszły na minimalne prowadzenie. Trener Wisły Jose Hernandez wziął czas, za trzy rzuciła jeszcze Hind Ben Abdelkader, ale piłka nie wpadła do kosza i Włoszki mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w rozgrywkach.

Wisła po trzech kolejkach pozostaje bez wygranej. W najbliższych tygodniach Euroliga nieco wyhamuje - kolejny mecz z węgierskim Uni Gyor krakowianki rozegrają dopiero 1 grudnia. Wcześniej, bo już w piątek, zagrają w lidze z Energą Toruń.

Wisła Can-Pack Kraków - Famila Schio 75:76, kwarty: 21:12, 15:23, 23:20, 16:21

Wisła Can-Pack: Morrison 23, Kobryn 15, Ygueravide 15, Simmons 12, Ben Abdelkader 7, Misiuk 3.