TBL. Turów w półfinale play-off

Znamy wszystkie pary półfinałowe play-off Tauron Basket Ligi. Jako ostatnio do tego grona dołączył PGE Turów Zgorzelec, który w piątym spotkaniu pokonał PBG Basket Poznań 87:70 i całą rywalizację wygrał 3:2.
- Po raz pierwszy w tej serii mogę uczciwie przyznać, że to Turów był lepszy w starciu z nami - mówił po piątym ćwierćfinałowym spotkaniu pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec i PBG Basketem Poznań, trener tych drugich Milija Bogicević.

Turów w piątym, decydującym spotkaniu był faktycznie lepszy od PBG Basketu i to w każdym elemencie koszykarskim. Gracze prowadzeni przez Jacka Winnickiego wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani już od pierwszych minut spotkania. Świetnie bronili i skutecznie rozgrywali ataki pozycyjne, co we wcześniejszych dwóch spotkaniach było słabym elementem zgorzelczan.

- Zmieniliśmy nieco taktykę, pracowaliśmy nad innymi elementami i chcieliśmy zaskoczyć przeciwnika. Takie mecze jak ten, to przede wszystkim kwestia cech wolicjonalnych i determinacji, która w tym meczu była najważniejsza W play-off trzeba grać twardo, inaczej można zapomnieć o zwycięstwach- tłumaczył szkoleniowiec Turowa, Jacek Winnicki.

Determinacja i zmiany, o których mówi trener drugiego po sezonie Turowa, to przede wszystkim zupełnie inna gra obwodowych Toreya Thomasa i Davida Jacksona. Zgorzelczanie więcej akcji kończyli właśnie dzięki umiejętności wykreowania sobie pozycji przez wyżej wymienioną dwójkę. Jackson bardzo umiejętnie kontrolował tempo gry i świetnie wykorzystywał zasłony stawiane przez wysokich graczy Turowa, po których zdobywał punkty. Amerykanie byli tak skuteczni, że już w drugiej kwarcie gospodarze prowadzili blisko 20 punktami i mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu.

- Zaczęliśmy ten mecz tak samo jak Turów rozpoczął czwarte spotkanie w Poznaniu. Straciliśmy zbyt dużo punktów i nie byliśmy w stanie odrobić strat - mówił środkowy PBG Basketu Damian Kulig.

Wygrana PGE Turowa oznacza, że zespół ten spotka się w półfinale play-off z trzecim po sezonie zasadniczym Treflem Sopot.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 87:70 (26:13, 16:12, 25:20, 20:25)

Turów: Thomas 21 (2), Jackson 18, Brkić 3 (1), Wysocki 13 (3), Tomaszek 4 oraz Zigeranović 13, Gabiński 7 (1), Kuebler 0, Bukowiecki 0, Jarmakowicz 0.

PBG Basket: Surmacz 0, Wiśniewski 11 (1), Tica 11, Hawkins 2, Tuljković 11 (2) oraz Kulig 15 (2), Dąbrowski 3 (1), Miller 2, Ocokoljić 9 (1), Ochońko 2, Stelmach 4.

Ponitka i Karnowski śladem Nowitzkiego  ?