Deklasacja koszykarzy Turowa w Poznaniu. Będzie piąty mecz

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec w czwartym meczu play-off zostali zdeklasowani w Poznaniu, przegrywając aż 69:47. O awansie do pófinału zadecyduje piąty mecz.
Kompletnej deklasacji i kompromitacji doznali koszykarze Jacka Winnickiego w czwartym meczy rywalizacji z Basketem Poznań. PGE Turów Zgorzelec już do przerwy meczu przegrywał różnicą aż 25 punktów (41:16). W tym fragmencie gry gracze Turowa trafili zaledwie trzy rzuty z gry.

Najwyższą przewagę gracze Miliji Bogicevića osiągnęli na nieco ponad siedem minut przed końcem spotkania, kiedy prowadzili 61:30. W sumie zgorzelczanie nie zdołali rzucić nawet 50 punktów, trafiając tylko 15 z 69 rzutów z gry.

Decydujące, piąte spotkanie tej pary zostanie rozegrane dziewiątego kwietnia w Zgorzelcu.

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 69:47

Kwarty: 20:8, 21:8, 14:14, 14:17